Píšete neuvěřitelné kraviny. Jednak kritická infrastruktura postavená na spojení přes Internet je principiálně zhovadilost jak z bezpečnostního tak strategického hlediska a jednak nevím o takto ohroženém systému ani tady u nás. Tohle řešila jednotlivá ministerstva už před víc než 10 lety formou interních předpisů a nařízení a tak by to mělo i zůstat. Bez ohledu na nějaké zákony, čistě z technologických důvodů nelze například proti (D)DoSu se spolehlivě bránit, protože síťový protokol používaný na Internetu (IPv4 a 6) je tak koncipovaný. Existují cesty jak těmto útokům odolávat, ale opět se jedná o technická řešení která nemají s nějakými legislativními změnami nic společného.
Např. zmiňované nahlížení do krevní databáze je _doplňkový_ způsob získávání potřebných informací a rozhodně nejde o kritickou infrastrukturu. Každý takový subsidiární systém musí koexistovat s jinými (pevné linky, gsm síť, fyzické spojení) které jsou schopné na dobu potřebnou ten původní kanál do určité míry nahradit. Tzn. co tady píšete o nějakém ohrožování životů je úplně mimo mísu. Faktory ohrožující životy pacientů nemají s dostupností internetových služeb nic společného.
A jak to vůbec mohlo fungovat dřív ? Bezprizorní pacienti umírali po stovkách, letadla padala jak shnilé hrušky, samovolně se odpalovaly vojenské rakety ?
Njn, další vohnout :-/