Router se typicky připojuje do sítě ISP nebo kabelem k modemu nebo podobnému zařízení od ISP, takže by se měl na internet dostat. Problém by byl jedině v případě, že se router připojuje přes WiFi. Ostatní zařízení, jako IP kamera (nebo ten router připojený k modemu), by měla mít přidělení DNS názvu a vystavení certifikátu zprostředkovaná právě tím hraničním routerem. Na to dnes obecně používaný postup chybí, i když technické protokoly na to jsou – DHCP, RA, mDNS, Acme. Mělo by to vypadat tak, že když se do sítě připojí zařízení, které bude signalizovat, že má být dostupné pro ostatní zařízení (aby se neregistroval každý mobil), pošle router notifikaci uživateli, že se do sítě snaží připojit nové zařízení. Uživatel uvidí typ zařízení, jeho jednoznačnou identifikaci, kterou bude moci zkontrolovat se štítkem na zařízení, uvidí navržený název, který bude moci změnit, a schválí připojení zařízení do sítě. Router zprostředkuje pro název vystavení certifikátu, a v rozhraní routeru bude rovnou vidět seznam připojených zařízení s klikatelným odkazem.
Speciální prohlížeč se na to používat nemá a BFU má dělat opravdu jen to, že v dashboardu routeru upraví název zařízení a jeho popis a schválí jeho připojení do sítě. Drtivá většina uživatelů nechce řešit nějaké IP adresy tiskárny nebo IP kamery, prostě chtějí jen vlézt přes uložený odkaz na úvodní stránku své chytré domácnosti, kde uvidí seznam zařízení jako „tiskárna Canon Pixma i 7200“ nebo „webkamera na balkoně“ a pod tím budou mít DNS názvy, kdyby si to chtěli náhodou otevřít někde jinde, třeba udělat záložku na mobilu.
Není to nic technicky složitého, v podstatě stačí jenom to, aby zařízení při připojení do nové sítě o sobě poslal o trochu víc informací, než posílá dnes.