Postarsi uzivatele PHP uz jsou zvykli na i na vetsi zmenu. Viz. PHP2 -> PHP3. Vzhledem k rozsirenosti PHP mi ten vyvoj pripada nejaky necisty. Mozna by stalo za to udelat si dlouhodobou predstavu kam chce tendle jazyk dojit a pak az zacit implementovat. IMHO programovaci jazyky nejsou zrovna novy objev takze je celkem kde se inspirovat. Jeste par let a par zemetreseni v kodu a PHP dosahne toho co treba v oblasti interpretovanych jazyku umi treba Python. IMHO nestaci jen pridat OO, ale chce to take v ramci built-in funkci vyuzit. Udelat nejakou modulatitu, najit cestu jak ciste pouzivat externi moduly/package apod. Prave tyto nedostatky dost problematizuji psani PHP aplikaci nad par tisic radek.
No, imho nema smysl se snazit byt ve vsem "jako bajecny
python", protoze ti "skriptujici profesionalove", kteri
poznaji kvalitni jazyk, jiz v pythonu pisi a ti co chteji
psat v php, tak pisi v php, protoze jim vyhovuje. Proc se vsichni snazi vsechny jazyky na svete predelat, aby umely
presne to co "MY NUMBER ONE" jazyk? Komicke :)
V pripade PHP otazka nezni proc se snazit predelat na uroven NUMBER ONE, ale proc to vubec vyvijet. PHP dnes stale jeste neumi to co jeste predtim nez ho zacal nekdo programovat umely ostatni interpretovane jazyky. Proste mi pripada, ze zde pomerne pocetna skupina schopnych lidi promarnila cas. Pochopitelne dnes ma PHP takovou pozici, ze uz to ztrata casu neni.
Jinak cca 90% vseho meho programovani je v C a pak az ostatni. Zajimave je, ze nejdrive jsem napsal par desitek tisic radek kodu v PHP abych se nasledne dostal napr. k Pythonu :-)