Názor k článku Zápal by neměl přerůstat ve fanatismus (aneb jak uškodit Linuxu) od bubuss - Byl by to dobrý článek, kdyby se autor...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 12. 2001 0:54

    bubuss (neregistrovaný)

    Byl by to dobrý článek, kdyby se autor alespoň na pár řádcích zmínil o obchodně-politickém pozadí a praktikách Microsoftu. Nazvat někoho fanatikem je děsně jednoduché a často dosti zavádějící, a jenom proto, že se oldišuji od ostatních a nepoužívám Windows, tak jsem FANATIK? Ano, možná jsem fanatik, ale v tom smyslu, že ho fanaticky používám a mám své vlastní přesvědčení o Operačním Systému. Naopak, já mohu prohlásit, že všichni, kdož používají Billova Okénka jsou fanatičtí zaslepenci a blázni. Ne, to neudělám, ať si každý sám je strůjcem svého bytí a tedy i OS. Představa dokonalého operačního systému je na hony vzdálena jak Linuxu, tak Windows i Mac. Jenomže to je jenom představa, ale vlastní operační systém nebude asi "nikdy dokonalý", přesto si troufám tvrdit, že Linux a Unix obecně, je kromě her, o 1000% lepší systém než-li Windows ve všech sférách. Nevím jak jsou na tom nová XP, ale s Win9x jsem při současném přehrávání mp3 souborů a kopírování dat na floppy disk vždy docílil stavu, kdy se právě přehrávaná skladba na několik sekund zastavila a pokračovala až po skopírování oněch dat na tu disketu. A to jsem v té době vlastnil PII - 400Mhz a 128Mb RAM. Že by Microsoft použil věšteckou kouli, a dopředu nás připravoval na éru kdy floppy disk bude z našich strojů vytlačen? Nebo je to opět jedna z mnoha dalších slabin "multitaskového" systému? V Linuxu jsem se tohoto stavu nikdy nedočkal a to jsem to zkoušel na podstatně slabších strojích.
    Nechci zde tvrdit, že Linux nemá mouchy, - má, má jich až až, ale alespoň vím, kde je hledat a určitě mám větší šanci na jejich odstranění.
    Dilema. To je to co má spousta nových uživatelů při rozhodování, jaký, že si to pořídí stroj a na jaké platformě to ten jejich mazlíček pofrčí? WIntel, nebo LIntel? Pravda je taková, že téměř ve všech obchodech s výpočetní technikou, vám vnucují Microsoft, ale o Linuxu vás už nikdo informovat nechce. Je proto celkem logické, že my "fanatici" budeme prosazovat Linux, kde to jen bude možné, ale rozhodně ho nikdy žádný "zasvědcený" Linuxák, nebude nikomu vnucovat, jako to dělají kameníci.
    Autor tohoto článku se umě a "opatrně" pohybuje na křehké hranici dvou světů, kde na jedné straně má jeden OS a na straně druhé jiný OS, s cílem nespadnout tam ani tam, a zachovat si tak určitý nadhled nad věcí. Přesto ve mě budí dojem nespokojeného Microsoftího uživatele, který ještě nestačil překonat onu zmiňovanou bariéru, která by mu otevřela brány do světa jemu zatím nepoznaného. Ale i snaha se cení a proto jsem rád, že jsou takovéto články, protože podporují diskuzi a ta je velice důležitá pro komunikaci mezi lidmi a to nejenom v oblasti OS. Závěrem zde chci ještě poznamenat, že jsem hrozně rád za to, že jsem jedním z mnoha Linuxových "fanatiků", a že jako jeden z mnoha jsem měl možnost se svobodně rozhodnout pro "svůj" operační systém. Narozdíl od uživatelů Windows, já svému systému věřím a to je to co oni postrádají.