Nemohl jsem se neusmát u
"Čipy s jádrem ARM nalezneme i v některých herních konzolích."
"i některé" jsou nejprodávanější konzole na světě.
hele ja myslim, ze uz je rozhodnuto. RISC-V nemel od zacatku takovy momentum, aby do toho nekdo vetsi sel. Jako takto: zarizeni s RISC-V existujou, ale dokud (IMHO) ARM neudela nejakou botu, ze by napriklad silene zvedl licence nebo pokud se v jadre najde nejakej backdoor, tak asi nema RISC-V sanci.
Všechny in-house řešení jsou o tom, že se ti nechce zbytečně platit. Apple třeba platí zlomek toho, co ostatní výrobci ARM, protože platí jen za ISA (základní úroveň licence), ne za jádra CPU a případně GPU. Proto by se ho koupě ARMu NVidií dotkla nejméně. Podobně proč Amazon má vlastní procesory - sice musí platí ARMu za jádra Cortex, ale za jejich poskládání do SoC nemusí platit Intelu/AMD/Qualcommu/Samsungu/..., kteří rozpočítávají marže tak, že serverové procesory je mají největší.
Stojí. Příště zkusím nějaký benchmarky, ale oproti překládanému native Pythonu je to rychlejší o dost (logicky) a vyhrává to i oproti Viperu (což je sama o sobě zajímavá věc, chtěl bych ji v CPythonu).
Ony ty funkce s dekorátorem @thumb totiž obsahují jen dvě instrukce navíc a potom je tam skutečně jen to, co napíše programátor. Rychlejší už to být nemůže (tedy kromě optimalizace náhradou za konstantu :-).
https://docs.google.com/presentation/d/16ikyQ-CPoHZ_9LsFQGFQlKOPel56TL3lSd-gFXR1QSU/mobilepresent?slide=id.g27e64a3f147_0_0 - viz řádek označený jako enchanted python :-)