Asi Vás zklamu, ale skutečně existují viry pro MS Outlook, které se spustí bez ohledu na to, jak jej máte nastavený. Stačí že dorazí do příchozí pošty. Další informace o takových virech najdete ve známé konferenci BugTraq.
Pro MSIE platí totéž. Není třeba ani klepnout, a nastavení zóny nepomůže.
Snad pokud byste nainstaloval MSIE a OE úplně bez podpory VB scriptů... ale pak na vás budou neustále na webu vyskakovat doporučení, ať si VB honem rychle stáhnete, jinak nebude váš zážitek z daného webu "optimální".
Samozřejmě je fajn, že vy osobně neklepáte na každou hloupost. Tím se riziko omezí. Ale jak to vysvětlit běžným uživatelům?
Když jste správcem počítačové sítě a dohlížíte nad 20-100 uživateli PC s Windows, například na nějakém úřadě, brzy zjistíte, že jakékoliv poučování a školení uživatelů se u značného procenta lidí prostě míjí účinkem. Pokud vám bude vyhovovat, že budete obíhat PCčka, neustále přeinstalovávat Windows nebo odvirovávat, není to špatný job. Získáte mýtus nepostradatelnosti, sem tam podstrčíte vypálené CD s MP3 nebo hrou pro nudící se uživatele, kteří vás budou milovat... časem získáte podřízené, protože pro 100 PC s Windows je třeba asi 5 "správců", kteří o ně pečují...
Pro úřad a pro daňové poplatníky je to finančně mnohem méně výhodné, než UNIX a terminály, nebo aspoň Windows Terminal Server a terminály. Mám osobní zkušenost jako správce sítě s 250 unixovými terminály. Správci byli dva, pracovali asi 4 hodiny denně. Převážnou část této doby trávili péčí asi o 20 PC s Windows, určenými pro vedení firmy.