Názor k článku Zpracování obrazu mozkem: reverse engineerujeme mozek od zimiston - Obávám se, že pokud má něco minimální práh...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2015 22:28

    zimiston (neregistrovaný)

    Obávám se, že pokud má něco minimální práh vstupu, aby to něco mělo na výstupu ani náhodou neznamená, že je to digitální. Nějakej treshold má každej tranzistor, dioda a jsou to analogový zařízení.
    Kdyby byl mozek analogovej, tak ještě jednou - jak by přenášel analogovej obraz? Hlasitost zvuku? Jestli jsem se spálil trochu nebo hodně? Jak by svaly rozlišovaly jestli chci do stolu praštit pořádně nebo jenom trochu?
    Jakože jsou tam A/D a D/A převodníky a digitální síťový protokoly? Ale no tak :-)
    Funkce neuronu je dost složitá, částečně elektrická, částečně chemická, jak napsal Kyknos nahoře, je to komplexní věc, s tranzistorem se nedá srovnat, spíš je potřeba celý CPU na to, aby ho emulovalo.
    Mozek se nedá srovnávat s architekturou analogovýho počítače z 60. let nebo dnešního digitálního. A mimochodem změna výpočtu se dosáhne v mozku změnou zapojení - některé spoje mezi neurony zakrňují a nové se vytváření. Mozek fakt nemá von Neumannovu ani Harvardskou architekturu :-)