Ze stranek, nevim, jestli ti to pomuze:
Rick also took great care to create a keyboard that’s more responsive and features higher bandwidth input than the original, using a butterfly mechanism to power a tactile response to any fingertip touching its keys. No more stuck keys while you type!
Mechanickou klávesnicí se dnes myslí obyčejně něco např. se spínači od Cherry, ale může být i třeba buckling spring, což osazuje Unicomp do pokračování klávesnic IBM Model M apod. (Oni totiž koupili tu linku na jejich výrobu).
Nůžkový nebo membránový "mechanismus" se nepočítá mezi pravověrné "mechanické" spínače. Samozřejmě každý strojař nebo inženýr by asi kroutil hlavou. Když by ale porovnal kvalitu psaní, tak by s pousmáním řekl, že názvosloví je mimo, ale prožitek skutečně rozdílný je.
Bude to mít membránovku kompatibilní se ZX Spectrum+ Deska ZX Spectrum Next má dva konektory do kterých půjdou připojit originál membrány, aby se deska příp. dala zabudovat i do originál šasi (jejichž repliky se mimochodem opět vyrábějí).
Jediné, čím by se to mělo lišit je snad lepší mechanika tlačítek, které membránu mačkají.
Originál ZX Spectra měly membránovky (48k gumák, plusko, 128k toastrack i Amstrady +2, +2A, +2B, +3). No, ale jestli membránovka kompatibilní (snad i zaměnitelná) s tou z roku 1984 není dost retro? No prosím, jak je libo.
Didaktiky v našich krajích byly trochu výjimkou, měly mechanické pozlacené kontakty. Narozdíl od membránovek měly tendenci dělat při stisku zákmity, což většinou nevadilo, pokud byl software napsaný rozumně.
Btw... membránovku měla i ZX80 a ZX81, ale bez tlačítek, jen potisknutou.