Články
Zprávičky
Fórum
Podpořte Root
Školení
Galerie
Kalendář
Root do mailu
RSS
Blogy
Knihy
Speciály
Manuály
Licence
Jak na Linux
Zdroják
Hledat
Root.cz
»
Témata
»
APT
APT
31
–
51
/
51
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Reklama na Ubuntu Pro ve výpisu apt v Ubuntu
Vývojáři Ubuntu přidali do výpisu programu apt v terminálu dvouřádkovou informaci upozorňující na službu Ubuntu Pro. Tuto službu zvyšující zabezpečení systému a podporu až na 10 let představil Canonical před časem, přičemž běžní uživatelé či malé…
David Ježek
19. 10. 2022
Počet nových komentářů
13
Postřehy z bezpečnosti: 20 let za ransomware a 25 let za další podvody
V dnešním díle Postřehů se podíváme na vysoké tresty pro kybernetické zločince, zranitelnosti nejčastěji využívané čínskými APT aktéry nebo další vývoj okolo Microsoft Exchange a ProxyNotShell.
Jan Kopřiva
10. 10. 2022
Doba čtení:
4 minuty
Postřehy z bezpečnosti: od kyberútoku k přerušení diplomatických vztahů
V dnešním díle Postřehů se podíváme na reakci Albánie na nedávný kybernetický útok na její státní systémy, obvinění NSA ze špionáže ze strany Číny nebo malware, který cílí na hráče počítačových her.
Jan Kopřiva
12. 9. 2022
Doba čtení:
5 minut
Nativní .NET běží v Ubuntu, Revirt: virtualizace na Redox OS
Stalo se
Canonical a Microsoft zprovoznily podporu .NET 6 v Ubuntu. Projekt Revirt chce zprovoznit hardwarovou virtualizaci na Redox OS. Slovensko-americká společnost Tachyum odložila uvedení univerzálních procesorů Prodigy na příští rok.
Filip Zatloukal
22. 8. 2022
Počet nových komentářů
11
Doba čtení:
2 minuty
Postřehy z bezpečnosti: ransomware na třetí přes jedno špatné zabezpečení
V dnešním díle Postřehů se podíváme na aktivně zneužívané zranitelnosti v platformě Zimbra, úspěšný průnik do sítě společnosti Cisco i tři ransomwarové útoky na jednu organizaci v průběhu dvou týdnů.
Jan Kopřiva
15. 8. 2022
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: zmrtvýchvstání maker v dokumentech Office
V dnešním díle Postřehů se podíváme na návrat VBA maker do MS Office, Lockdown mód pro zařízení Apple nebo prodej databáze údajně obsahující osobní data miliardy čínských občanů…
Jan Kopřiva
11. 7. 2022
Počet nových komentářů
26
Doba čtení:
4 minuty
Postřehy z bezpečnosti: QNAP NAS je v ohrožení kvůli Nginx
V dnešním souhrnu novinek ze světa bezpečnosti se podíváme na zranitelnost QNAP NAS a Citrix ADM, na DDoS útoky hrozící Litvě, na likvidaci jednoho botnetu, pokračující pokusy o zneužití Log4Shell a další zajímavosti.
CSIRT.CZ
27. 6. 2022
Počet nových komentářů
6
Doba čtení:
4 minuty
Softwarová sklizeň (1. 6. 2022): přepis znaků z obrazovky a automatické zálohy
Dnes si představíme nástroj pro rozpoznání textu na obrazovce přes OCR, budeme zálohovat data pomocí rclone, připojíme se k databázovému systému a nakonec vytvoříme fakturu.
Jiří Sluka
1. 6. 2022
Doba čtení:
1 minuta
Postřehy z bezpečnosti: zprávy o smrti skupiny Conti byly značně přehnané
V dnešním díle Postřehů se podíváme na neúplný konec ransomwarové skupiny Conti, dopady ransomwarového útoku na ŘSD, možnost útoku na vypnutý iPhone i nešťastné ukládání hesel v prohlížeči Chrome.
Jan Kopřiva
23. 5. 2022
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: jeden podpis vládne všem
V dnešním díle Postřehů se podíváme na zranitelnost v Javě umožňující podvrhovat elektronické podpisy, DDoS útoky na vybrané české organizace, i možné zmrtvýchvstání skupiny REvil…
Jan Kopřiva
25. 4. 2022
Doba čtení:
3 minuty
Postřehy z bezpečnosti: (nejen) ruská invaze na Ukrajinu
V dnešním díle Postřehů se podíváme na kybernetické útoky a další dění spojené s invazí ruských vojsk na Ukrajinu, pravděpodobný konec malwaru Trickbot, škodlivé balíčky v repozitáři npm a nejen to…
Jan Kopřiva
28. 2. 2022
Počet nových komentářů
10
Doba čtení:
5 minut
Debian zvyšuje bezpečnost APT, CyberDog běží na Ubuntu
Stalo se
Tým kolem linuxové distribuce Debian provedl změny ve správci balíčků APT, které znemožní rozbití systému. Robot CyberDog od Xiaomi běží na Ubuntu 18.04. Operační systém Haiku bootuje na architektuře RISC-V.
Filip Zatloukal
6. 12. 2021
Počet nových komentářů
1
Doba čtení:
1 minuta
apkg: nový nástroj pro automatizaci upstream balení
Vítejte v historicky prvním článku o novém nástroji apkg, který vznikl v Laboratořích CZ.NIC, aby vývojářům usnadnil tvorbu softwarových balíků pro různá (nejen) linuxová distra přímo ze zdrojů.
Jakub Ružička
3. 12. 2021
Počet nových komentářů
9
Doba čtení:
11 minut
Postřehy z bezpečnosti: prošoupaná záplata
Podíváme se na jednu nepovedenou záplatu, mrkneme se na novou taktiku, kterou útočníci prodlužují dobu trvanlivosti phishingové stránky, na skrytý mobilní spyware, na zneužívání zranitelnosti ProxyShell nebo vzestup malware Flubot.
CSIRT.CZ
29. 11. 2021
Doba čtení:
4 minuty
Postřehy z bezpečnosti: prohlížeč Chrome ohrožen útokem CacheFlow
V tomto díle Postřehů si povíme, jak se chránit proti nebezpečným doplňkům prohlížečů, o databázi zranitelností škodlivého kódu, o uzavření ValidCC a podíváme se i na několik kritických zranitelností.
CSIRT.CZ
8. 2. 2021
Počet nových komentářů
1
Doba čtení:
4 minuty
Vyšlo APT 2.0, podporuje vzory podobně jako aptitude
Balíčkovací program APT pro Debian i jiné distribuce vyšel v sobotu ve verzi 2.0. Nově je možné využívat využívat vzory podobně jako v aptitude, apt ale už nebude akceptovat hvězdičky jako dříve. Kontrolní součty SHA2, SHA1 a MD5 nyní využívají…
Jan Fikar
9. 3. 2020
Počet nových komentářů
9
Mladá linuxová distribuce distri zkouší rychlý balíčkovací systém
Balíčkovací systémy a správci balíčků v linuxových distribucích mají několik žab na prameni. Michael Stapelberg představil koncept, který by mohl vydavatele DEB i RPM distribucí minimálně inspirovat.
David Ježek
23. 8. 2019
Počet nových komentářů
14
Doba čtení:
6 minut
Ubuntu bude odmítat repozitáře podepsané pomocí SHA1
Pokud používáte některou z novějších verzí distribuce s balíčkovacím systémem APT, možná jste si všimli, že nástroj upozorňuje na použití slabého algoritmu SHA1 pro podepsání balíčků. Ubuntu teď půjde ještě dál. Vývojáři plánují, že od 1. ledna…
Roman Bořánek
25. 11. 2016
Počet nových komentářů
9
APT k šestnáctým narozeninám dostal verzi 1.0
Správce balíčků APT, celým názvem Advanced Packaging Tool, na Apríla ke svým šestnáctým narozeninám dostal kulatou verzi 1.0. „Po mnoha debatách náš božský tým zaujal stanovisko ve věci čísla verze, které by vypovídalo o stabilitě a kvalitě…
Roman Bořánek
4. 4. 2014
Počet nových komentářů
7
Vyčistěte si Debian: pryč s nepotřebnými balíčky a dalším nepořádkem
Jednu linuxovou instalaci můžete používat mnoho let a stále bude plně funkční. Pokud budou správně fungovat aktualizace, je možné kontinuálně používat jeden systém prakticky nekonečnou dobu. Vzniká v něm ovšem tu a tam nějaká hromádka nepořádku, kterou je třeba vymést. Poradíme vám, jak na Debian a jeho deriváty.
Petr Krčmář
3. 7. 2012
Počet nových komentářů
179
Doba čtení:
4 minuty
Aptitude bude pravděpodobně odstraněno z Ubuntu
Časté téma žhavých diskuzí: „Je lepší aptitude nebo apt-get?“. Nedávno jsme se pokusili shrnout výhody použití aptitude proti sadě programů apt. Na závěr článku byla i anketa, ve které 64% z 1750 čtenářů odpovědělo, že využívá raději sadu programů…
Kamil Pošvic
11. 6. 2010
Počet nových komentářů
14
31
–
51
/
51
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Zprávičky
CESNET otestoval přenos 400 Gb/s na 846 kilometrů pomocí QSFP-DD transceiverů
Sdružení CESNET úspěšně ověřilo funkčnost laditelných koherentních transceiverů Cisco QSFP-DD Bright 400G ZR+ pro vysokorychlostní přenosy…
17:16
Valve Steam Link funguje s Raspberry Pi 3 až 5
Poslední generace minipočítačů Raspberry Pi je další třídou zařízení, na kterých je možné provozovat službu Steam Link, tedy vzdálené hraní…
16:24
Intel představil Arc B580 a B570, grafické karty Battlemage s GPU Xe2
Po procesorech rodiny Arrow Lake nesoucích integrované grafické jádro Xe2 přichází na svět i velké grafické karty vybavené touto generací…
15:53
Další zprávičky
Napište zprávičku
ŠKOLENÍ: Jak bezpečně spravovat a provozovat linuxové servery?
VÍCE INFO
ČLÁNKY DO MAILU