Rychlý rozvoj umělé inteligence přináší možnosti efektivnější ochrany, ale také umožňuje sofistikovanější útoky a zvyšuje riziko úniku dat. Do toho klepe na dveře účinnost NIS2 a její změny regulace kyberbezpečnosti, která dopadne na podstatně širší spektrum organizací a jejich dodavatelské řetězce.
Řečníci konference Cyber Security se proto budou zabývat dopady rychle měnící se legislativy, podívají se na povinnosti a příležitosti pro správce IS veřejné správy při využití cloud computingu a opět dodají spoustu tipů, jak mohou zabezpečit svou síť i menší organizace. Ukáží také některé jazykové modely genAI využívané pro kybernetické a kriminální operace.
Sejdeme se 17. října, tentokrát v Grand Hotel Prague Towers. Přihlásit se můžete jednoduše zde.
Témata, která budeme mít v hledáčku:
KYBERBEZPEČNOST A LEGISLATIVA
- Právní regulace kybernetické bezpečnosti zažívá nebývalé změny. Aktuální stav připravovaného zákona i jeho důsledky, to jetéma Martina Švédy z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
- Jak nová legislativa změní vaše smlouvy s dodavateli? V příspěvku advokáta Ondřeje Hanáka z eLegal.cz se dozvíte, na co si, hlavně ve smlouvách, dávat pozor a do čeho všeho zapojit jaké dodavatele.
BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ
- Jaké jsou povinnosti a příležitosti pro správce informačních systémů veřejné správy při využití cloud computingu, to ve společné přednášce vysvětlí Helena Ulrychová z Digitální a informační agentury a Petr Kopřiva z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
- Jak pomocí jednotné a robustní XDR platformy zvládnou zabezpečit svou síť i menší organizace předvede Pavel Škorpil ze společnosti Bitdefender ČR & SK.
- Řešení poskytující nástroje Log Management, SIEM, služby SOAR a Threat Intelligence, které si může dovolit jakýkoli zákazník, a přitom ho zvládne ovládat i obchodník, představí Jakub Karvánek z FreeDivision.
- Aktuálních metody zabezpečení a inovativní přístupy k šifrování je téma Waltera Pavliše ze společnosti DATERA. Jejich koncept „Quantum Safe“ zajistí, že i v budoucí kvantové éře zůstane citlivý obsah bezpečný.
- Na důležitost správy privilegovaných účtů (PAM) pro ochranu klíčových firemních dat se zaměří Václav Říha z DATERA. Seznámí nás s řešením IBM Verify Privilege Vault, jeho funkcionalitami a přínosy v oblasti zabezpečení.
UMĚLÁ INTELIGENCE a BOTI
- Etický hacker Daniel Hejda ze Cyber Rangers ukáže některé jazykové modely genAI údajně využívané pro kybernetické a kriminální operace jako deepfake, syntézy hlasu, klonování internetových stránek i to, jak lze vytvářet tzv. instant avatary cizích osob.
- Zmírnění hrozeb botů je téma pro Michala Orzechowski z Websec. Představí řešení Akamai Bot Manager, které efektivně detekuje škodlivé roboty a efektivně spravuje dobré roboty bez dopadu na uživatelskou zkušenost.
Program konference si můžete prohlédnout na stránkách akce, kde se můžete i zaregistrovat.
Stříbrnými partnery akce jsou FreeDivision, IS4 security, Websec, dalším partnerem je DATERA. Vystavovatelem je společnost Genius a produktovým partnerem je EasyEvent. Organizátory jsou CFOworld, CIO Business World, Computerworld, ChannelWorld a SecurityWorld.