KDE je správce oken založený na knihovně Qt. Ve výchozím nastavení se hodně podobá uživatelskému rozhraní Windows, ale je velmi přizpůsobitelný. Díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání si získal během své existence velké množství příznivců. KDE nenabízí jen práci s okny, ale i ovládací panel, pro ovládání některých komponent systému, obsahuje zvukového daemona.
Vylepšení KDE pro začátečníky
Je jasné, že pokud ke svému počítači přilnete, časem se začnete pokoušet si jej nějak zkrášlit dle vlastního vkusu. Cílem je odlišit se od jiných uživatelů, abyste mohli jednoznačně své dítko identifikovat. KDE k tomu nabízí dekorace oken, pozadí na plochu, barevná schémata nebo ikony. Kde je získat?
Čtěte článek Vylepšení KDE pro začátečníkyProstředí KDE a jeho aplikace
Po stručném představení historie a vůbec projektu KDE je zapotřebí se také zmínit o tom, které aplikace jsou vlastně jeho součástí. Je asi jasné, že KDE není jen okenním správcem, ale že nabízí i řadu užitečných a zajímavých aplikací, bez kterých si řada uživatelů už neumí prostředí KDE představit.
Čtěte článek Prostředí KDE a jeho aplikaceKDE ve faktech a číslech
Pokud se začátečník zajímá o Linux, dříve či později se dostane k pojmu desktopové prostředí a prakticky vzápětí narazí na projekt nazvaný KDE. Co to vlastně je a proč by právě vás mělo zajímat? V dnešním článku pro začátečníky si řekneme něco o historii KDE, jeho vlastnostech i nové řadě 4.
Čtěte článek KDE ve faktech a číslechDekáda s projektem KDE
Je to neuvěřitelných deset let od chvíle, kdy byl založen projekt KDE a začaly vznikat jeho první části. Od té doby se KDE stalo jedním z nejpoužívanějších unixových prostředí. Jak vypadala první verze? Co se za deset let změnilo? Jaké problémy projekt potkaly? Na co se můžeme těšit do budoucna?
Čtěte článek Dekáda s projektem KDE