Názor k článku
Americký zábavní průmysl chce používat rootkity, spyware a trojany od Lael Ophir - Bylo tam někde psáno, že by uživatel o...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 6. 2013 14:46

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Bylo tam někde psáno, že by uživatel o instalaci třeba toho zamykacího SW neměl vědět? Na můj počítač by taková věc nesměla. Ale podobně jako si někteří mohou vybrat publikovat svůj SW s podmínkami GPL, neměl by přece být problém, aby si jiní do svého SW implementovali zamykání počítače. Dokud o podmínkách víte a dobrovolně je akceptujete, je to věc dohody mezi zúčastněnými stranami. Nechcete? Nikdo vás nenutí.

    Uživatelé dnes naprosto běžně stahují filmy, hudbu i knihy v rozporu s pravidly, které určili autoři (například bez platby). Když je tohle běžná praxe, tak těžko můžete čekat, že vydavatelé uvolní podmínky. To co opravdu funguje je metoda cukru a biče. Cukrem je možnost si legálně, levně a bez problémů koupit obsah. Bičem je postihování těch, kteří placený obsah šíří (případně stahují) bez oprávnění.

    Když matka dvou dětí v USA ukradne v obchoďáku krabičku cigaret, dost možná jí to také zlikviduje. Dostane pár měsíců v kriminále, seberou jí minimálně dočasně děti, dostane záznam do rejstříku a nikdo ji nebude chtít zaměstnat. V ČR samozřejmě víme, že kdo nekrade, ten okrádá rodinu :), takže krádež do 5000 Kč považujeme za pouhý přestupek. Takovou shovívavost ale v USA nečekejte. A tresty za stahování jsou tam prostě stejně přísné, jako za cokoliv jiného.