Určitě bylo myšleno, v čem je licence přísná pro subjekt, který LibreOffice užívá (spouští program) – ať už je tím subjektem kdokoli. Uživatel je uveden z toho důvodu, aby se to odlišilo od někoho, kdo chce LibreOffice dál šířit, případně upravovat. LGPL licence nerozlišuje, zda je uživatelem firma nebo soukromá osoba, ale odlišné podmínky pro používání (spuštění) programu a pro jeho šíření a úpravy jsou velmi časté.
Aha, tak pak už rozumím. Rozdíl mezi OO a LO je v tom, že LO je dostupná jen jako LGPL. OO je dostupná i jako Apache License, Version 2.0.
Po přechodu OO pod křídla Apache Foundation se zkrátka situace změnila. Strach z GPL trvá (a LGPL se s ním veze), ale Apache License je přijímána dobře. Obzvláště u nadnárodních firem. To jsou ve skutečnosti skupiny různých právních subjektů, což GPL obvykle dost zamotá (korporátní IT by mělo správně zdrojové kódy dodávat pobočkám, což budí nejistotu a nevoli, případně se spoléhá na "kde není žalobce, tam není soudce").
Ja som si LibreOffice a ani OpenOffice nestiahol ani raz a napriek tomu ho používam.
M$ oppice som si tiež nestiahol ani raz ale ani som ho nikdy nepoužil, naposledy tuším verziu 1997.
Pardon, raz som bol u zákazníka, ktorý mal nainštalovanú túto obludnosť tuším vo verzii 2010 a potrebovali sme spolu niečo urobiť. Zákazník s oppice nevedel ani ťuk, ja rovnako nie, takže som mu ukázal ako si stiahne Openoffice či LibreOffice a bolo po problémoch. :-)