To by me zajimalo, k cemu je takova kravina dobra ...
Anzto a jelikoz pocet pci-e linek je danej procesorem (a pripadne chipsetem) a fakt by me zajimalo, proc by nekdo vymejslel jak nastrkat hromadu nejakejch pidikaret do jednotlivych slotu, kdyz muzu daleko levnejs a jednodusejs dat jednu desku do jedno 16tkovyho slotu ...
To si nemyslím. Protože i kdyby takovou kartu sehnal (mimochodem, nic takového se mi moc nedaří najít, ale napůl spím… jde to vůbec? Teoreticky by mohlo), budou dvě stát tolik, že to dost možná vyváží cenu té speciální desky. Navíc, mluvil o pidikartách. V případě že vůbec pochopil o co jde, musel by tím myslet risery. Ty by ovšem potřeboval i v případě dotyčného x16 -> 16 x1 převodníku.
Našel jsem to pro x4 a Číňan má tohle, což je aktivní.
Viděl jsem to v Rossumu na jejich GPU stroji, měli tam v PCIe kartu, která měla USB3 konektory, a k tomu byly připojeny přes x1 adaptéry grafiky.
Vždycky jsem si myslel, že ty linky jsou na sobě nezávislé a prostě se to tam připojí a ono to funguje, ale teď vidím, že je tam nějaký SMBUS a CLKREQ, tak nevím.
Tak jiste ze blbka jako TY nemuze tusit o cem zvani. Fakt chci videt jak do tyhle desky narves zcela libovolnou grafarnu ... protoze tohle je pro FPGA ... a specielne chci videt jak toho tvyho radka narves do jednickovyho slotu ... ale jo, s dost velkou palici to pude ...
Proste blbka ktera vubec netusi o cem zvani.
Tebe snad baví být za blbce, jinak si to ani nedovedu představit. :D
Tady máš ty tvoje FPGA:
https://m.youtube.com/watch?v=sOBxoSQyZFc
Ještě něco mi povíš? Omluvu asi nečekám, na to se chováš jako příliš velký primitiv.
S Jendou se nám rozbočovač na 16 linek najít nepodařilo, i tak by to byl náklad navíc. A některé měny se na FPGA těžit nedají (ať už zatím, nebo z principu). Tahle deska má i zjevné výhody v napájení a zjednodušuje tím celé zapojení. Ale líbí se mi jak jsi v ofenzivě i když se ukáže že meleš nesmysly :) Většinou se po usvědčení z blbosti z diskuze po anglickou vypaříš, tentokrát se do toho ovšem zahrabáváš čím dál tím víc. :)
uplne stejne se da vytahnout 16 linek z JEDNOHO slotu
Vlastní datové linky se vytáhnout dají, ale kde k nim vezmeš řídící signály, které jsou pro každý slot samostatně v první sekci PCI-e konektoru? Existují čipy, které to umí rozdělovat (našel jsem na 4x), ale rozhodně to nebude nic levného.
dej link na spliter z 1x 16x na 16x 1x, sem zvedavej kde ho najdes kdyz se dela jen na 3 nebo 4 a jsou s tim hlavne ruzne problemy, narozdil od toho kdyz se do desky s 12x PCIe vrazi 12x riser a na kazdej jedna GPU...
a take mi rekni kolik na FPGA tezis ETH, na RX570/580 je to ~27 ETH, na 1080Ti ~30 ETH...
16 X1 linek z X16 slotu neudelate bez obvodu ktery se jmenuje "PCIe SWITCH". Porad je ten x16 jenom jeden port, takze se chytne bud prvni nebo posledni X1 karta, protoze PCIe umoznuje zmenu poradi linek a zkousi to domluvit rezim ktery podporuji obe strany.
CPU meli vetsinou moznost X16 port rozdelit na X8/X8 nebo X8/X4/X4, nic vice. A tohle resi specialni signaly podle toho jak zastrkate karty do x16 slotu (typicky desky pro SLI).
SB pak je prispojen skrze ekvivalent X4 do cpu (separatni port - DMI) a ze SB vede 12 x1 portu (u B250)
A není to náhodou pro vytažení PCI-e x1 slotů extendery typu http://www.ebay.com/itm/PCI-express-x1-to-x16-slot-adapter-riser-for-PCIe-Graphics-Video-Sound-card-/201638895497 na připojení spousty normálních grafických karet pro těžbu? Pro tenhle účel očividně x1 linka stačí. A 16 karet připojených x1 bude mít rozhodně větší těžící výkon než 1 karta připojená do x16 slotu.
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jelikož se v tom nejspíš vyznáte a máte nějaké zkušenosti, používáte někdo tohle? Nebo něco podobného? https://www.cryptoshop.cz/mining-rig/ Chci si totiž pořídit konečně něco pořádnýho tak nad tím přemýšlím a sháním nějaké zkušenosti/tipy. Předem moc děkuji.