Pre google a facebook to bude rana. Znici im to totiz ksefty, kedy oni sukromne data uzivatelov predavali. Po tomto kroku si ich ale kazdy jednoducho prelomi a precita. To znamena dost vyrazny zasah do ich ziskov, takze to urcite nepustia globalne. Len by ma zaujimala definicia silnej sifry v zakone. A je potom vobec potrebne mat sifrovanie? Naco potom je https?
"Len by ma zaujimala definicia silnej sifry v zakone"
Jak znám anglo-australsko-kanadské legislativce, tak to bude na posouzení soudce nebo policistů. Něco jako britský zákon, který umožňuje poslat za mříže člověka, o kterém se policisté domnívají, že zná heslo k údajně zašifrovanému souboru (lze aplikovat i na hesla k facebukům a podobně). Mimochodem, zapomenuté heslo není omluva.
No, možná snad agentům imperialismu. Zatím se to používá spíš proti náckům, kteří ve skutečnosti nejsou nácci, a rasistkám, které jen citují oblíbenou písničku svých čerstvě zemřelých přátel.
Každopádně síla šifrování je úplně irelevantní, když už může britská policie takhle dokonale číst myšlenky. Australská zřejmě takhle daleko ještě nepokročila.
BTW, sarkasmus už taky začínají na vysokých školách v anglosféře zakazovat, protože se může dotknout některé z chráněných skupin.