Takové zákony nemají ani v Číně, tam jednají individuálně. Navíc by mě zajímalo, jak takto šifrovanou komunikaci poznají a jak za to budou trestat konkrétního člověka? Když třeba tady Franta odjede do Austrálie s mobilem s Telegramem tak jak vláda pozná, že ho použil? A jak pozná, že to byl právě on, kdo ho použil?
Toto pravidlo stejně terorismu nezabrání. Lidé, kteří tohle plánují, si většinou najdou cestu, jak komunikovat bezpečně. A já jako občan mám právo s někým v soukromí mluvit; proč ne na internetu?
@ Václav Čermák
Tak z určitého pohledu, v určité části, by jim to pomoct i tady na tom poli mohli. Ono je to otázkou poptávky. Kdyby tu, nebo někde jinde , bouchlo 50 bomb denně, tak se nikdo ani ptát nebude.
Spíš by mě tak nějak zajímalo, jestli nejdou zavést jiné modely veřejné a neveřejné komunikace tak aby to složkám za určitých tvrdých pravidel* umožnilo efektivně konat a naopak jim neumožnilo páchat ... Chci tím v podstatě říct že se změnily požadavky, tak jestli není potřeba změnit model komunikace by default, nikoliv na tento stávající roubovat podobné novinky ... Nevím ale jaký, nejsem nejchytřejší hlava.
* uvědomuji si že toto je základní idealistický kámen