A me zas prijde ReiserFS jako mir z filmu Armageddon... na vsechny problemy staci pry kladivo. Nikdy bych tak experimentalnimu fs nesveril data. Hans, nebo kdokoliv z komunity jiz davno mohli prepsat zdrojaky dle pozadavku kernel devs, ale nestalo se to nikdy - a proc? Jednoduse proto, ze to nejde. Je to prasacky napsany a funguje to kdyz mate zrovna stesti a neni na svete nikdo kdo by to klubko rozmotal a vysvetlil na cem ktera cast je zalozena (a ze nesystemove duplikuje funkcionalitu radeji rozebirat nebudu).
Oproti tomu zde mame BRTFS:
< > Btrfs filesystem (EXPERIMENTAL) Unstable disk format
Je v jadru, ale ano - viditelne oznacena za experimental. Reiser tam radeji nebude, nez by se nechal oznacit za experimental, zrejme z duvodu komercnich - kazilo by to hansovi biznis (ktery si postavil na podpore sveho fs).
Pozn. autora: davneji jsem testoval a porovnaval linuxove fs sam a reiser nijak neoslnil + kamaradovi, zatvrzenemu uzivateli reiseru, se na nemalem ulozisti fs rozsypal a dohromady to nikdy nedal, takze dekuji, nechci.
Nebyl jsem to náhodou já? :) Asi ne, ale jednu dobu jsem taky hrozně propagoval ReiserFS, než mi malý problém s RAIDem (1 TiB před tak sedmi lety, tedy tehdy hodně hodně moc dat) sežral všechna data. Teda, data jako taková zůstala, to Reiser zvládl, ale jména souborů zmizela a vzniklý kolosální bordel už jsem nedal dohromady.
moja pointa bola, že zaraďovanie do jadra je dosť divný proces, na ktorý sa hodí anglický výraz cronyism. odladené veci musia bojovať o zaradenie, nový bordeľ ako btrfs a duplicity typu f2fs sú zaradené okamžite aj keď ľudia dobre vedia že sú nebezpečné/duplicitné.
disclaimer: reiser4 som v živote nepoužil; chápem že btrfs už nie je bordeľ ako v čase keď ho zaradili do jadra; f2fs je takmer to isté ako yaffs, ubifs, logfs.