Ten pocit, když váš zaměstnavatel představí propagační video plné blábolů, za které se musíte stydět…
-- Ondřej Caletka
https://twitter.com/Oskar456/status/940153978196815873
Nelibi. Graficky barevne je pekne. Ale u toho bych taky skoncil. Technicky nevyjadruje ani podstatu firmy. Slozite, takze si ho zakaznik stejne nebude pamatovat. Mnohem lepcsi by bylo udelat C ze ctverecku. Pripadne pouzit symbol sitoveho prvku, dratu, wifi a pod, jeste.
No, kazdopadne si jiste nekdo prisel na pekny balik :)
Wow. Ona je v centru tohohle nesmyslu jedna parta lidí... Díky za info, to jsem netušil.
Ono se to občas povede. Třeba logo DOXu má něco do sebe, a celkem pasuje k tomu, že je to logo centra současného umění.
http://www.dox.cz/cs/
Ale logo ministerstva zdravotnictví? To si jako vážně dělaj prdel?
https://www.mzcr.cz/images/logo-mzcr.png
Ono je někde definované síťové pořadí bitů? Vím o pořadí bajtů, které má být big-endian, ovšem i k tomu existuje jen dávno expirovaný návrh. A v něm se píše, že kde to dává smysl, má se používat i big-endian pořadí bitů, takže v tomto ohledu s tím není problém.
Nehledě na to, že ASCII kód písmene c je 7bitový palindrom, takže pořadí bitů není možné určit. Všechny ostatní grafické prvky ale respektují big-endian pořadí bitů i big-endian pořadí bajtů.
Je pravda, že třeba sériová linka nebo ethernet vysílá bity v pořadí little-endian, jenže něco takového těžko vysvětlíte grafikům (oni ani netuší, že existuje nějaké ASCII, oni prostě jen převedou písmena do binárního kódu – jako by existoval jen jeden způsob kódování textových dat). Pokud bychom ale chtěli vizualizovat přenos dat na konkrétní technologii, pak by také místo teček dával větší smysl třeba oscilogram takového signálu. Ale do toho by nám zase vstupovalo třeba Manchesterské kódování ;)
Ano, pro poradi jsem bral jako referenci klasicky seriovy Ethernet (predtim nez se z nej stalo skrze vyssi zpusoby kodovani serio-paralelni rozhrani).
U "C" je to samozrejme jedno, ale videl jsem ty ostatni loga a ty potvrdili domnenku ze je to zobrazeno klasicky spattne - coz hlavne u reprezentace vicepismenneho textu vynikne - dana posloupnost bitu by nikde nekorelovala s tim co se skutecne prenasi, at uz je na to pak aplikovano jakekoliv kodovani fyzicke vrstvy.
Z tohoto vseho me napada - je cas pripravit aprilove RFC na kodovani zalozene na palindromech, pro odstraneni sporu o endianitu v ramci rovnosti "pohlavi" stroju :)
Avenir je natolik fantastický font, že se platí za každé jeho zobrazení na webu:
https://www.myfonts.com/fonts/linotype/avenir/licensing.html
takže když někdo nechá prst na F5, tak můžeme čekat krach všech výzkumných aktivit CESNETu :-)
Kdepak, přece se nebudou držet svého draze zaplaceného logomanuálu ;-)
Na webu sdružení je použit font 'Lato', což je podle nového logomanuálu doplňkový font (který IMHO vypadá stejně jako draze licencovaný Avenir).
Na webu akce na které bylo nové logo představeno sice používají nové logo (v patičce), ale web v drtivé většině používá font 'exo', o kterém nový logomanuál mlčí, a který vypadá naprosto odlišně.