A platí to obecně jen ve středu a v lednu pokud je přestupný rok a venku alespoň 16 stupnu. Spotřeba "prohlížeče" obecně záleží nejvíce na use case. Generace YouTube používá prohlížeč v převážně jako videoplayer a tam závisí spotřeba od toho, jestli se použije GPU pro dekódování. To bohužel závisí na formátu videa, konkrétním verzi jádra, video driveru, buildu prohlížeče a z vlastní zkušenosti na ubuntu i na tom co běželo/běží za aplikace na pozadí nebo v prohlížeči. Mám konkrétní zkušenost s tím, že pokud trpaslík hrál předním nějaké hry ve full screenu, tak pravděpodobnost HW akceleraci je podstatně menší.
Edge skutečně může mít delší výdrž na baterii. Je to způsobeno hlavně tím, že velkou část času člověk prokouká na YouTube. A tam právě Edge používá h264 namísto vp8/vp9. A jak všichi víme, h264 má hardwarovou akceleraci snad všude, což dosti pomáhá výdrži na baterii. Pokud tohoto chceme docílit i na Firefoxu a Chromium prohlížečích, stačí si stáhnout třeba doplněk h264ify.
Teda, asi jsem uplne blbej, ale fakt mluvi porad o stejnym testu???:
"Ukázalo se, že Edge z hlediska spotřeby baterie zaostává za Chrome a Operou, pokořil jen Firefox."
"Rozdíl mezi prvním Chrome a druhým Edge je 40 minut, Opera je jen v těsném závěsu."
" I když Linus použil stejnou metodiku jako Microsoft, stále byl Chrome první společně s Firefoxem, Edge se umístil třetí a Opera až čtvrtá."