Zaručeně tedy nevím, na desktopu jsem se setkával se zamrznutím při přehřátí grafiky, pak se to celé seklo. Zmiňuješ NTB, tipnul bych si spíše na tuto příčinu. Mimochodem s ovladači v archu byla teplota možná o 10stupňů výš než s ovladači v ubuntu 10.04 LTS, tam se to seká vyjímečně při fullHD na sekundáru (TV přes HDMI) a třeba firefoxu na primáru (LCD) se zacyklenou flashovou reklamou.
ja mam so svojou NVIDIOU GT240 mensie problemy preto som si kupil lacny radeon 5450..
problem je ten ze ked mi nabehuje cisty linux bez nvidia blobu s open sourcenouveau ci ako sa to vola ten driver tak framebufer sice idena 1400x900 widescreen co je pekne ale Xka nastartuje rozsekane a system zamrzne.. pomoze len na zaciatku vlozit parameter "nomodeset" ale to potom nabehnu Xka aj framebufer vo VESA.. s nainstalovanim NVIDIA blobu zase musi byt nomodeset ako default a potom mi ide len VESA rozlisenie vo framebuferu
oproti tomu radeonhd mi ide na open source drivry bez problemov
Nouveau se s binarnimi nvidia ovladaci vzajemne vylucuje, takze pokud chcete mit poradne akcelerovana Xka, nepouzivejte framebuffer.
ATI na tom neni nijak lip. Jednak je v OpenGL pomalejsi, nez nvidia, open source driver neumi vecijako OpenCL a fglrx ma zase jine problem (napr alt+tab ve fullscreen 3D aplikaci), ktere se na nvidii neprojevuji.
Predpokladam, ze zde mluvite o stejnem problemu, na jaky jsem narazil ja, kdyz z Debianu testing zmizel ovladac nv nebo jak se jmenoaval a objevil se nouveau. V lilo.conf jsem zapina pri bootu framebuffer a v konfiguraku X mel nastavene nejake roziseni pro svuj monitor. Akorat, ze X nenabehly. Po usilovnem googlovani jsem vypatral, ze se z lila musi vyhodit zapinani framebufferu. Jadro si behem bootu nahodi nejaky framebuffer vlastni (uz se nepamatuji, jestli se nekde nekam daji zapsat parametry nebo to nabiha zasadne, jak se tomu zachce). A takto, bez zapinani framebufferu pri bootu mam framebuffer a pak nabehnou mi X.
Nemam tedy GT240, ale starickou NV34. Mam podezreni, ze zapnuti framebufferu, nastaveni fontu atd ma na svedomi console-screen.sh v init.d.
Rovnez mam problem s NVIDIA ovladacem. Akceleruje slusne, i Gnome shell funguje. Pokud vsak otevru vice jako cca 7 oken, oteviraji se uz jen cerne obdelniky se stinem a obsah okna neni videt. Ten se nekdy zobrazi pouze pokud okno zmensim. Ani instalace poslednich ovladacu 275.19 problem neresi. V fallback modu se problem nevyskytuje.
S ovladace Nouveau Gnome shell sice take funguje, ale prilis pomalu - pri presunu okna okno ,plave' apod.
Mam GeForce 6200 TurboCache (256 MB), ovladace 275.19, system Fedora 15, kernel 2.6.38.8-35.fc15.x86_64.
Podle vseho je to znamy problem (viz google), reseni neznam. Snad koupit jinou grafiku - ale jakou? Ati? Je to mizerie, jedu ve fallback modu. Deje se to i vam?
To bude asi muset Nvidia. Co muzete vy, je pouzit prostredi, ktere vas nebude rozcilovat hloupymi chybami, i kdyz nejsou zpusobeny jim samym. Ziskate temer to same a zaroven podstatny narust rychlosti. Stale jeste jsem si nezvykl na to, jak muj netbook rychle nabiha a jak rychle bezi po te, co jsem z nej sundal Gnome.
Osobne mi, po prechodu na LXDE na netbooku a po prechodu z KDE 4 na Xfce4 na desktopu, ani jedno moc neschazi. Na Gnome jsem si nikdy moc nezvykl, i kdyz to je docela hezke prostredi. KDE 4 jsem zrusil kvuli zabugovanosti jednoho dne, kdy jsem po updatu nemohl nahodit plasma-desktop. KDE 3 jsem pouzival po leta a celkem mi sedelo a melo vyhodu, ze prechod z Widli s nim nebyl az tak drsny. Z KDE jeste pouzivam nektere aplikace, ale jinak mi vyhovuji cim dal tim minimalnejsi prostredi, i kdyz na cisty OpenBox nebo Ratpoison to asi nikdy nedotahnu.