Preto ma podla mna zmysel iba Debian. Ubuntu a Debian mozu mat rovnaky zaklad, ale ti testovaci kralici budu uzivatelia Ubuntu a my na Debiane ziskame stabilny system. Problem s Debianom je, ze okrem Debian stable ine vetvy ako testing, unstable a experimental nie su nejako aktualizovane na bezpecnostne chyby. Nejako ma nezaujimaju tie konkretne chyby, ale je tu problem, kedze Debian stable na desktop sposobuje dost problemov. Zial treba ho instalovat aj na desktop, lenze potom je tu otazka, preco neskusit radsej Windows 7.
Inak sa mi paci, ze manualy fungujuce pre Ubuntu funguju vacsinou aj na Debian.
Můžete mi vysvětlit, jak souvisí obecné zranitelnosti v jádře s tím, co píšete?
Hint: http://cve.mitre.org/cgi-bin/cvekey.cgi?keyword=linux+kernel
Proč na root.cz vyšla zprávička akorát o Ubuntu, a nikoli třeba o tom, že byly objeveny zranitelnosti v linuxovém jádře, a distribuce A, B a C už aktualizovaly, zatímco D, E a F ještě ne, už musíte položit redakci…
Nedělám si srandu. Můj spolubydlící, který o počátačích nic neví, si na Windows ovladače normálně nainstaloval sám. Ono to není nic těžkého, stačí dvojkliknout na *.exe soubor a pak odklikat Next, Next, Next, Finish.
Na Linux by si ovladač nedokázal nainstalovat, protože to vyžaduje patchování, kompilaci a boj s balíčkovacím systémem, aby nově instalované soubory zase nepřepsal. Na Linuxu může počítačově-neznalý člověk používat pouze ovladače, které jsou v jádře distribuce.
Tvojí dívce a sestře stačí, aby si pořídily jedno zařízení, které bylo vydáno po zmrazení dané verze Ubuntu (takže ovladač v Ubuntu nebude), a už nemají šanci, jak tam ten ovladač dostat — bez onoho patchování a kompilování to nepůjde.