"Taky doufám, že v letectví netrvá 15 let, než se začne řešit známý problém."
Jo, takže když už to trvalo dlouho, tak už to můžeme patlat a je to jedno. Zajímavé. Nehledě na to, že 15 let staré problémy akorát nahradili novými.
"Jinou komponentou, ale systemd komponentou.
Ne"
Ano.
"Ne. Pouze píšou ty komponenty, které mohou z nového systému těžit a nenapíše je nikdo jiný."
Tak to by mohli napsat nový celý systém a nemuseli zasírat ten stávající. Těžit mohou z nového a nikdo jiný je nenapsal. Aneb použiji li Vaši oblíbenou paušalizaci - Nikdo je nenutil opravovat init, mohli si vytvořit vlastí systemd distro.
"hromadu nezávislých komponent, který tvoří fungující a automaticky reagující celek.
Přesně takhle systemd funguje."
Nefunguje - protože ostatní moduly / celky pracující s ním musí změnit interface a zatratí tím interface k ostatním - Gnome, Xfce, cron zrovna přepsali .... Správně modulární by to bylo, kdyby se nic co je kolem systemd nemuselo měnit, jen systemd by sis tím co mu přijde přes interface nakládal po svém. ...
"Jenže pokud nemáte kontrolu nad všemi aplikacemi, které s tou databází pracují, zůstal byste na věky se třemi sloupci – protože některé aplikace by se prostě nepřizpůsobily, když by je k tomu nic nenutilo."
No to právě nechápete, protože záleží na Vás, na databázi, co poskytnete na interface. Pro ty staré poskytnete [pseudokod] concat( first_name, surname) pro ty nové můžete je poskytovat setejně + ještě odděleně a označit první způsob jako @deprecated --- ach,jak je tento postup neobvyklý, že? Takto se dodržuje modularita a ne že to změním a když se ti to nelíbí, tak si nainstaluj co chceš. Udělat to má právo, ale pak o něm mají lidi právo říct že je .... Zpětná kompatibilita je taky sprosté slovo že?
"Navíc pokusy řešit ty problémy cestou mírného pokroku jsou staré minimálně patnáct let – a žádný z nich se neujal. "
A to má jako znamenat, že někdo přijde a celé to rozbourá? Mimochodem kdyby nebyl systemd tak problémový tak by byl klid.
"Protože kvůli zachování zpětné kompatibility přinášely pouze malé výhody, přitom ale byly s předchozím řešením nekompatibilní. Takže se to ve výsledku moc nevyplatilo nasazovat. Takže se dál bastlily hacky na hacky, až se dospělo do bodu, kdy energie potřebná ke změně je menší, než energie nutná na udržování těch hacků."
No, malé pokroky jsou možná lepší, než vyměnit staré errory za nové.