Názor k článku
Evropská komise navrhne zrušení střídání času od Kiwi - Věc dohody je, že den má 24 stejně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2018 11:35

    Kiwi (neregistrovaný)

    Věc dohody je, že den má 24 stejně dlouhých hodin a poledne na poledníku je ve 12, protože 2 krát 12 je 24. Fyzikální realita je, že za podmínek takovéto dohody na 50° severní šířky, 15° východní délky se v červenci po třetí hodině začne rozednívat, slunce vychází ve 4 ráno, zapadá v 8 večer a v 9 večer už je tma, která trvá 3 hodiny do půlnoci a 3 hodiny po půlnoci, od tří do dvanácti je pak 9 hodiny světlo a od dvanácti do 9 taky. Jednoduché, člověk by řekl, že i největší blbec pod sluncem musí pochopit, že to má svou logiku.

    Jenže lidem jako ty se to z nějakého důvodu nelíbí a chtějí to změnit. Ptám se proč. Váš "argument" je, že nechcete, aby slunce v létě vycházelo "tak brzo". Takže jste tím pádem proti fyzikální realitě. Chcete to "vyřešit" změnou té dohody o měření času. My říkáme, že ta dohoda je dobrá a rozumná, protože je založena na astronomicky významném okamžiku poledne na poledníku, které dělí den na dvě stejně dlouhé poloviny, číselně 2x12 hodin, který je nezávislý na lidských vrtochách a je z hlediska lidských časových měřítek stabilní. Vy tvrdíte, že vám je jedno kdy je poledne, že způsob měření času by měl vycházet z toho, jaká čísla mají v roce 2018 napsané obchody a úřady na otevíracích dobách.

    Jestli "to" stále nevidíte, tak je mi líto, ale problém je na vaší straně, týká se vašeho IQ a plynou z toho dvě věci - 1) nemáte mozkovou kapacitu dostatečnou k pochopení toho problému, 2) neměli byste se snažit měnit něco, co nechápete a nemáte schopnost kdy pochopit. Polopatičtěji to bohužel vysvětlit nedovedu - šimpanzovi bych teorii relativity asi taky nebyl schopen vysvětlit tak, aby to pochopil (vám asi taky ne).