To je asi případ od případu, ale kondenzátory dnes máme výrazně lepší a dostupnější. Totéž operační zesilovače, šum šel extrémně dolů. Pokud se někde nesežene nějaký super speciální tranzistor, tak se nedá nic dělat (jako dá, prostě se ten modul vymění a ve starém šasi bude prostě moderní zesilovač, takto jsem opravil zesilovač výrobce VIDEOTON (Maďarsko, cca 1980), místo původních výkonových zesilovačů dostal zesilovače TDA. Ano, je to prasárna (z hlediska zachování historické věrnosti), ale hraje to a hraje to líp, než před tím.
Ono taky je potřeba si někde dát stopku. Já jsem třeba opravil osciloskop TESLA BM556. Opravoval jsem to čistě pro dobrý pocit, že mám doma funkční kousek techniky, kterou jsem naposledy viděl na střední škole (a už tehdy to byl šrot na vyhození). Jsou tam "divné" součástky z padesátých let. Ano, už ty divné tranzistory (bipolární se dvěma kolektory) nikdy neseženu, ale tak co. Ten osciloskop není na používání, protože dneska za $60 můžu mít mnohem lepší digitální a na stole mám výrazně lepší digitální. Od počátku to byl jen stále funkční muzejní artefakt a projekt na hraní.
Opravování starých věcí je přirozeně dražší a dražší v průběhu času. Proto jsem zdůrazňoval tu modularitu. Když to nepůjde opravit, tak se ta jedna malá část prostě koupí nová. Možnost opravy neznamená nekonečnou životnost a už vůbec ne za nízkou cenu.