Dokud na tom chce někdo pracovat, tak to není zbytečné. Člověk na nějakém open-source projektu zpravidla začne pracovat, protože to řeší nějaký jeho problém nebo potřebu. Eric Curtin v té přednášce říká, že v Red Hatu pracuje na produktu pro automotive, které je celé postavené na ARMu. Na Macu jsou časy buildění zlomky toho, jak dlouho to trvá na dalším široce dostupném ARMu - Raspberry.
Jinak po Thinkpadech a Dellech byly Macbooky mezi uživateli Linuxu vždy nejpopulárnější notebooky. Teď když poskytují poměr výkon/spotřeba, kterému se nikdo jiný nemůže rovnat, může být ta poptávka ještě větší.
Vysvětlení k těm 0,001 %? Přijde mi, že je kolem toho docela velký hype a jak to bude trochu dotaženější, tak to lidi masově začnou používat, ze znechucení posledním vývojem v PCčkovém notebook hardwaru (poslední novinka vypadá, že se skrze nějakou bizarní featuru Windows masivně rozbil suspend to RAM všem, ale pak jsou samozřejmě i stížnosti na kvalitu displejů (ty má Apple fakt dobré), klávesnic, pantů, kroucení plastů…).
Klidně bych čekal, že se z Applu stane „nový ThinkPad“, stejně jako před ~15 lety měli všichni linuxáci ThinkPady kvůli dobré SW podpoře.