Nový Firefox umožňuje svou interní čtečkou (toto slovo si odteď škrtněme) už i upravovat PDF soubory – včetně textů, kreseb či přidávání podpisů. Na platformě Windows pak může vedle výchozího prohlížeče sloužit i jako výchozí program pro otevírání PDF souborů, na této platformě pak i lze k hlavní liště (ve Windows 10 a 11) připnout privátní okna.
Na Linuxu s Waylandem nově funguje gesto „švenknutí“ dvěma prsty na touchpadu doleva/doprava pro operace zpět/vpřed. Pro macOS 10.15 a vyšší je k dispozici rozpoznávání textů v obrázcích s možností extrahování těchto textů.
Tvůrci dále přináší režim View pro mezi zařízeními synchronizovanou historii dříve otevřeného. V souvislosti se spuštěním kolekce „Independent Voices“ Firefox nově představuje 18 tzv. „Colorways“, barevných úprav rozhraní prohlížeče.
Došlo také na výrazné vylepšení podpory WebRTC (knihovna libwebrtc
povyšuje z verze 86 na 103), vylepšeno je sdílení obrazovky u Windows a Waylandu na Linuxu, snižuje se vytížení CPU a zvyšuje snímková frekvence zachytávání obrazovky na macOS, obecně rychlejší a spolehlivější je RTP, bohatší zase statistiky a celkově je WebRTC ve Firefoxu skrze různé platformy kompatibilnější. Opraveny jsou různé chyby, k dispozici i přehled novinek pro vývojáře.