Pepik má pravdu, nebo si dům nezamykáš, když je to jak s těmi letáky?
Tvůj příklad řekl bych pokulhává v tom, že leták je úplně veřejný - tva 'session' na webu, co nakupuješ, kolikrát a proč už není veřejná jako leták. Navíc leták i když ho čteš není souborem informací o tvých zvycích. Leták v obchodě je jako reklama na webu. Vidíš ale klidně přehlédneš.
Přiléhavější by mi připadl příměr: jako kdyby u každé pokladny, židle, baru . . . stál někdo a nechal by tě to (info o činosti, datum .... utmka ) napsat osobně na tvůj papírek a pak by ti to schoval do kapsy a kopii do své ( ekvivalent užití tvého výkonu - např. js v browseru, cookie, evercookie . . . ale i přenosů telemetrií a kdoví čeho ) a pak by ti při každé návštěvě třeba baru nebo práce hned takový člověk nabízel ledničku, oral porno, konvici, zájezd . . . . To mi k soukromí na netu připadá přiléhavější . . .
@MichalekII
Ses do toho svýho přirovnání jak zpletl.
HTTP znamená, že ty letáky nesu domů jen tak volně v ruce. Každý si je může prohlédnout.
HTTPS znamená, že letáky nesu domů schované v kapse.
Bohužel, tvoje přirovnání je tak debilní, že nepředstavuje problematiku komunikace na internetu.
Třeba tady na Rootu není prioritou utajit přenášený obsah. Daleko důležitéjší přínost HTTPS je autentizace serveru a integrita přenášených dat.
To, že web funguje na HTTPS nemá pro jeho návštěvníka žádné reálné nevýhody. Kdežto web přístupný jen přes HTTP představuje bezpečnostní riziko. A riziko pro bezpečnost (a anonymitu) představuje už jen fakt, že HTTP je v prohlížečích stále podporováno a dokonce je to výchozí protokol.
Já jsem klidně pro, aby se podpora HTTP v browserech zařízla.