No, ale pokud nechceš hned zbytečně restartovat, tak je flashrom dobrá volba :) Mimochodem, v případě toho ASUSu je podpora flashromu prakticky zaručena... ani u nejnovějších desek jsem se nesetkal, že by to flashrom nezvládl. Naopak u HP produktů to jinak než přes WinPhlash asi nejde (vyjímkou jsou ProLianty).
Po tom, co mi downgrade BIOSU u Intelu nezvladly ani normalne dve desky z peti (byly na odpis) uz vidim, jak budu pri reklamaci vysvetlovat, ze jsem to jeste navic delal z nejake podivné linuxové utility.
downgrade u niektorych Intel dosiek byva v changelogu k biosom obvykle silno nedoporucovany ak nie nemozny.. takze niekedy treba aj citat... ;-) ..inak original Intel dosky maju dost dobre vyriesene recovery po takychto "uspesnych" cinnostiach.. prehodit jumper na doske do maintenence.. napalit/nahrat subor s biosom na CD/disketu (u starsich typov) a zapnut.. nikdy ziadny problem...
a myslim ze netreba proste nic vysvetlovat.. proste neuspesny upgrade bios-u.. to sa moze stat kludne aj vo Win utilite.. (osobna skusenost s "chytrou" utilitkou od MSI, kt. si online zistila ze je dostupny bios, stiahla, flashl-a a doska uz nenabehla.. "soudruzi" udelali chybu a podstrcili bios kt. akosi nebol uplne compatible..)
Oni mi pak řekli taky, že se to silně nedoporučuje, ale nemožné to není, u zbytku se to povedlo a v manuálu to taky bylo popsané (problém byl, že za x oprav stále neopravili chybu, kterou tam kdysi s updatem vnesli a znemožňovala použít 64b i pae). Recovery BIOS byl k ničemu, ty desky byly opravdu na odpis a na disketu se ani nepokusily podivat. V tom servisu taky říkali, že mají s win utilitami horší zkušenosti, než s freedos CD. Já byl tehdy hlavně překvapený, že je to flashování v dnešní době ještě tak rizikové.
BIOS je důležitej. Windows se bez něho neobejdou. Až mě to před pár lety překvapilo, že WinXP berou dost dat o HW z BIOSu a necheckujou si to samy. Tenkrát šlo tuším o připojení 250 GB disku na na desku s BIOSem, co nezvládl takovou kapacitu.