Ocekvam, ze po zamitnuti prodeje, takto po letech, prijde nejaka arbitraz od japoncu na US, ze jim zkazili kseft a ARM utrpel.
Ono to je ale celkem tezke prodat tak vysoko postavenou (a vysoce hodnocenou) firmu - samozrejme ze primarni zajemci budou ti, kteri se vyznaj v ekosystemu - a z hlediska technickeho vyvoje to dava i smysl. Protoze kdyz si to koupi zas nejaci bankovni a obchodni vykukove, tak to nemusi dopadnou dobre (viz saskarna kolem MIPSu).
V idealnim svete by si ARM rozkoupili na podily nejvetsi uzivatele, ale to zas zavani kartelovou dohodou a novacek na trhu nebude pusten ke korytu :)
Holt se tentokrat sikmooci prepocitali, a je videt ze nejsou schopni zajistit rust podniku - v podstate se obchodnici svezli na trendy vlne, vyzdimali co se da.. a klidne at se divi, ze takova schranka ze ktere jenom brali, nebude normalne prodejna. Jiste, tece jim do bot, bo kdo vi, ten uz pece s RiscV :-)
Neznam situaci ARMu nejak detailne, ale rozhodne nemam pocit, ze prodej muze byt oduvodnen jen timto. Napriklad z bezneho zivota - znam cloveka co prodava statek generujici penize jen proto, ze musi vyplatit nejaky uver (primarni duvod je myslim cela rada spatnych rozhodnuti a konecny pokus "vyc*rat s veritelem).
A pokud jde o RISC-V jsem celkem pesimista, nejen z kremiku (realne vysledky zase nejsou tak ruzove) ale hlavne z gcc,. ktere podle meho nazoru generuje hodne suboptimalni kod.
Rekl bych, ze nad navrhem ARMv7 byla celkem hluboka analyza a optimalizace ISA, kterou u RISC-V nevidim. Nebo se pletu? Mozna je to jen muj omezeny pohled.