Obávám se, že tohle je teprve první fáze, beachhead. SJWs teď mohou začít šířit propagandu, že existují dva totožné produkty lišící se pouze názvem. Na základě toho začnou tlačit na přispěvatele GIMPu, aby přešli na jimi schválený fork, protože — logicky — je-li jedinou odlišností název a někdo trvá na spolupráci s tím neschváleným, musí to být právě kvůli názvu.
No nevím, nechci jim to kazit hned v prvním roku pětiletky, ale
Top definition
glimpse
Call for sex in club's bathroom stall, often while using psychedelics.
Often used by gay guys in non gay clubs.
[https://www.urbandictionary.com/define.php?term=glimpse]
Až na to jejich SJW se mi jejich koncept nového GIMPu :) líbí. Že to budou přepisovat do Rustu se mi také líbí a GNOME rozhraní také. Teď je to dělení GIMP a Glimpse mi přijde logické, protože GIMP bude vždy ten "klasický" a Glimpse to "GNOMácké".
Jen zvídavá otázka. Svět se mění. Kdy vyjde to "SJW" z módy IT světa? Nějaké teorie? ;)
Ani ne. Jeho případ je známý a nešťastný, ale jsou horší případy, o kterých se veřejnost pravděpodobně ani nedozví. Lidé, kteří jsou málo známí a jsou na zaměstnání existenčně závislí. Nebo lidé, kteří dostali padáka za to, co řekla jejich manželka někdy na nějaké sociální síti a nic nepomohlo ani to, že se od jejího výroku distancovali nebo se dokonce omluvili (za to, co nenapsali).
To SJW je jenom jedno, ale na mnoha frontách. Vychází to ze stejných stereotypních předpokladů, např. že když je možno hanlivě použít "gimp", tak to tak každý hned myslí a používá jako tito bojovníci. Jenomže to je jenom v jejich hlavě. A tak je to i s ostatními otázkami. Např. prosazování kvót na ženy do vedoucích pozic pramení z jejich pohledu, že ženy jsou jinak nechopné a tak jim musí pomoci tímto a pomáhají si kolektivní vinou mužů - kolektivní vina, mocný koncept a následně nástroj přenesený z náboženství do socio-ekonomického prostoru jistým manifestem jistého Karla M.
Některé provokace jsou zbytečné a jen berou sílu. Myslím si to i o Glimpse, ale jejich věc. Kdyby měli být úspěšní (což by si asi přáli), tak to bude na překážku - takto to vypadá skoro, jako kdyby úspěšní být ani nechtěli. Je jejich právo si svůj projekt vést a nazývat, jak chtějí jen pak mohou mít nižší obchodní potenciál (ne každý se s nimi bude chtít kamarádit).
Např. prosazování kvót na ženy do vedoucích pozic pramení z jejich pohledu, že ženy jsou jinak nechopné a tak jim musí pomoci tímto a pomáhají si kolektivní vinou mužů
Tak to přeci není. Pozitivní diskriminace má přinést dočasný impuls ke startu řetězové reakce. To je jako u atomového reaktoru - na chvíli povytáhnete regulační tyč, neutrony začnou proudit, pročež tyč pozasunete zpět. Povytažením tyče dosáhnete kritičnosti reakce, zpětným zatažením pak zabráníte, aby rostla dál, ale jen se udrží na úrovni, na kterou jste jí dovolil povyrůst. To je princip nejen pozitivní diskriminace, ale i jakékoliv ekonomické pobídky.
@Miroslav Šilhavý
Tak to je ten problém. Nikdo přece neříká, že si nemůže nidko nic forknout. Jenom ty důvody jsou jaksi ... a pak to taky postrádá většího smyslu a pravdou je, že tříštění sil je taky celkem k ničemu. Uvidíme. Ať to dopadne jak to dopadne, důvod je hloupý.
Tak pokud přikládáte takové analogie, tak se nedivím, že v tom máte lehce zmatek. Neexituje žádná pozitivní diskriminace. Diskriminace je prostě diskriminace a to, že se Vám líbí z různých důvodů z ní dělá pozitivní jenom ve Vašich očích.
Skutečností zůstává, že kvůli efektu, který nutně hodnotíte jako pozitvní omezíte uměle ostatní a navíc v tomto případě upozadíte kvalitu kvůli pohlavním přednostem. To je skutečná diskriminace založená na pohlaví. A co hůř, nepřidáte kvalitu (ve Vašich očích) slabšímu článku, ale seberete možnosti ostatním. Pokud má někdo pocit, že ženy nejsou dost schopné aby si našly svou cestu kam chtějí, nechť je laskavě podpoří v jejich snažení jak je libo, ale ne střelením do nohy ostatním.
27. 11. 2020, 14:43 editováno autorem komentáře