Odpovídáte na názor k článku Identita občana se přesunula na doménu gov.cz, bojuje tím proti podvodným webům. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Ty utoky jsou realne a proste funguji.
Když jsou reálné, jistě dovedete odkázat na marketingovou doménu, která byla zneužita k útoku.
takzvane marketingove weby statu na domenach mimo gov.cz na domenach s naprosto nahodnymi nazvy vybranych podle toho jak koho kde zrovna polibila radobyumelecka muza
Pořád lepší, než kdyby ty naprosto náhodné názvy byly v bezpečné doméně gov.cz. Banka také může dělat různé marketingové akce, něco rozdávat, sponzorovat nějakou výstavu – ale nedělá to v trezorové místnosti.
Jednoduse proto, ze ty moznosti kontroly jsou z pohledu prumerneho laickeho uzivatele dost omezene.
Což je úplně jedno, protože laický ani jiný uživatel to kontrolovat nepotřebuje. Když uvidí billboard nebo reklamu v novinách, také si to nijak nekontroluje.
Aneb podle ceho to teda ten uzivatel ma kontrolovat?
Podle významu toho, co dělá. Lidé jsou schopni rozpoznat, zda si čtou reklamní leták nebo platí u pokladny. Jsou schopní rozlišit, zda si čtou informace na vývěsce nebo jestli podepisují úřední dokument. A dokážou to rozlišit i v digitálním světě.
Predstava, ze si s kazdou domenou, ktera se "tam nahore" uzivatel udela treba whois lookup je fakt takova jakoze dost nerdska... :-)
Ano, je to vaše představa.
Vy možná na webu pojdmesitorict.cz kontrolujete doménu, ale jste jediný. Nikdo jiný k tomu nemá důvod.