Pointa je v supportu, který Intel takto nemůže poskytnout. Na takovéto extrémní věci potřebujete zkušený tým lidí se speciálními vědomostmi. Pokud je nemáte, je všechno složitější, pomalejší a dražší, což je jádro pudla. Nebudete přeci sousedovi, co vám krade slepice, brousit kleště a poskytovat konzultace o vaší nové zabezpečovačce.
Kromě toho, že je mi proti srsti embargo na tak obyčejné věci jako procesory, pár věcí mi tu vůbec nedává smysl.
1) Jak americká vláda vyzkoušela, atomovou bombu lze vyrobit bez našlapaného počítače.
2) Číňané už ty procesory nakoupené zjevně mají ve velkém počtu.
3) Číňané už mají atomové bomby.
WTF. To je zase nějaká kachna?
Četl jsem životopis R. Feynmana, který se podílel na projektu Manhattan a část toho počítali na počítači. I když to tehdy zvládalo třeba jenom stovky až tisíce operací za sec, tak to byl pořád velký posun proti ručnímu počítání na papíře nebo s pravítkem.
Nicméně ten zákaz podle mě nic neřeší, vždycky to můžou koupit přes prostředníka.
Na co cloud, uplne to vidim:
Vola cinan z domoviny do Texasu na univerzitu:
"Cau Jime, tady Shuan, koncili jsme spolecne v rocniku pred par lety."
"Cau Shuane, dlouho jsme se nevideli, co potrebujes?"
"Ale zrovna makam ve Friscu v rodinne restauraci u nudli a mam ted maly spor s otcem ohledne rozpadu plutonia, chce po me dukaz, nemohl bys mi prosim te udelat par vypoctu?"
"Jasne, zadnej problem, zrovna nam privezli novou masinu a nema co na praci. Hele, ted jdu na obed, zapnu ti tady vzdalenou plochu. Mas tam v restauraci poruce comp? Ted jdu pryc, mas tricet minut a delej si chces. Hlavne nespoustej Freecell, to by mohl byt pruser, vsechno se sleduje."
"Dik Jime, tricet minut bude stacit. Jo a kdyby to ti tam vybouchlo, tak mam pro tebe kseft u nas v restauraci."
"Dik za peci Shuane, mej se."
PS: Neni nad multi-kulti :-D
Ad vsechny transfomatory se do US dovazi, v US neexistuje zadna firma, ktera by je umela vyrobit - jistě. První link na Googlu:
http://www.spxtransformersolutions.com/about_waukesha.html
Ad cela US ekonomika je zalozena na uveru ... od Cinanu - ehm, o jakém úvěru to mluvíte?
Čína a čínské banky drží 8 % dluhu USA. 15 %, pokud počítáte jen zahraniční držitele dluhů. Celkem drží 1,2 bilionu dolarů, což je něco málo víc než třetina ročního rozpočtu. Čína je sice největší zahraniční držitel amerických dluhů, ale rozhodně ne takový, že by USA mohla vážně ohrozit.