Já mohu pouze dodat svůj osobní názor jako čtenáře: mě by vyhovovalo, kdyby perexové obrázky šlo rozklikávat na plnou velikost. Proč to tak není, nevím, ale představte si, kdybych kvůli tomu tedy strčil to schéma ještě do textu nad/pod to video. Vypadalo by to celé velmi odporně, navíc by mezi to možná vpadal ještě nějaký reklamní prvek. Takto to je prostě nejschůdnější řešení a jak píšete, kdo chce, rozklikne si to video, případně zdroj zprávičky, který je prolinkován.
Ano, stěžují si na kde co, ale nevím, proč by zrovna tahle moje výhrada měla být hnidopišství... Já jsem asi stará škola, ale já ještě pamatuji, jak web vznikal a vždycky byla snaha, aby byl co nejvíc přístupný. Prostě ne každý má vždycky šanci sledovat video. Jde i o úsporu času čtenářů - možná někde v nějakém videu je nějaké schéma. A kde? Na začátku? Na konci? To si ho fakt musím celé pouštět abych to zjistil? Já daleko efektivněji vnímám informace buď v písemné podobě, nebo klidně i podobě obrázku. Proto taky třeba nemám rád rozhovory, které jsou jen nahrané a neexistuje přepis. Krásná ukázka jsou podcasty Českého rozhlasu "Vinohradská 12". Jsou zajímavé, ale je to vždycky tak 25-30 minut. Když si ten samý rozhovor přečtu, je to 10 minut...
Autor zprávičky stejně asi ten obrázek s tím schematem měl, jen ho prostě k příspěvku dal nějakým ne ideálním způsobem, že to ani nejde rozkliknout. Náhled toho schematu je úplně na prd.
Jo a ten svůj komentář jsem fakt nepsal 10 minut... :-)
Jo, kdyby to bylo jen kliknutí na jeden odkaz... Ale já právě na té stránce přímo žádný obrázek nevidím, je tam jen odkaz na ZIP soubor, kde jsou dva obrázky... Ale obrázky v ZIPu, to také není úplně ideál přístupnosti.
Ale ať tu neřešíme pro některé ptákoviny a abych to uzavřel (a ve shodě s autorem zprávičky): asi by bylo od Rootu bylo fajn, aby když autor nahraje ke článku nebo zprávičce nějaký obrázek jako hlavní a ten obrázek má nějaké větší rozlišení, tak by bylo fajn kromě zobrazení miniatury umožnit i kliknutím otevřít obrázek ve větším rozlišení, jako to pak jde pro všechny další v článku vložené obrázky...
Muzes si pocist v tomto paperu, jen se nenech odradit tim AI/ML balastem co tvori vetsinu dokumentu a produktu:
tj. viz sekce IV. Network acceleration, resp. V. Remote acceleration.
Zjednodusene.. je tam podobny rozdil jako mez HBA/DAS (tvoje x710) a RAID/SAN (tento akcelerator).
Jinak to neni prvni z tech karet (je to spis prvni co je AI+NIC). Ty co jsou sitarske akceleatory, delalo napr. Nallatech (ted BittWare), maj. napr takovou kostru chytre sitovky a pak je to "dodelej si doma" - podle toho co s provozem chces delat:
https://www.bittware.com/resources/smartnic-shell/
Tenhle směr se stává nějak populární. DPU, IPU, whateverPU... BlueField DPU od Nvidie
Mellanox ma taky verzi s fpga - karty Innova :)
Ale ten BlueField je spis manycore ARM, neco co nasleduje design pattern z Tilera - coz je taky jenom sitovka + pcie host/device + mnoho jader + mnoho kanalu pameti.
Ty Tilera cipy pouzivalo napr. Mikrotik.
Tak co se deje, je jenom pridani buzzwordu na existujici veci, aby byl hype :P