Tomu říkám zbytečná funkce. Kdyby celá ta léta dělali prohlížeč, který renderuje korektně dle norem, nemula vůbec nastat situace, že se téměř vše zobrazuje jinak v různých verzích různých prohlížečů. Ale chápu, že musí mít určitý obchodní model. Užčitě nestojí o to udělat dokonalý software, aby si za rok nikdo nekoupil nové verze.
Tedy ne, že bych se chtěl zastávat MS, ale zkuste se podívat kdy vznikla ta která norma a dejte si do souladu, že prostě v době vzniku NN a IE neexistovaly potřebné normy, které vznikly až později. Celkem chápu, že open source komunita preferuje normy, ale taky chápu, že komerční firma preferuje zpětnou kompatibilitu. Třeba IE vyvinul podporu CSS pro IE v době, když naprosto žádná norma W3C pro CSS neexistovala.
Tedy ne, ze byste nemel pravdu, ale podivejte se kdyz bylo vydano IE7 a do jake miry podporuje normy W3C. Osobne jsem od IE7 cekal vice, ale jsem hodne zklamany :-(
Pokud je tvůrce neschopný a optimalizuje stránky pro chybové prohlížeče, tak ano. Pokud tvoří podle standardů, dočká se podpory nových vlastností, ale rozhodně ne ztráty kompatibility.
Neexistují bezchybné prohlížeče. Například CSS2 nikdo neimplementuje ze 100%, a podle všeho to ani není možné. Navíc ani stránky nejsou validní. Zpětná kompatibilita je pak nutností.
Obávám se, že nechápeš, co se tu pár lidí snaží říci. Řada věci byla ve webových prohlížečích implementována dříve a ve specifikaci se objevila až později. Viz například tabulky v NN. S řadou věcí v CSS je to podobné. Některé z nich byly implementovány v IE i NN stejně, a pak přišlo slavné W3C a udělalo si to ve specifikaci po svém. Navzdory dvoum existujícím implementacím.
Původní kód NN zanikl, takže se dnes nemusí Mozilla s tímto dědictvím potýkat. U IE je to bohužel jiné. Ono změnit v prohlížeči funkčnost, na jejíž podobu je řada webů vyladěna, není jednoduché. Postihne to totiž jak webmastery dotyčných webů, tak hlavně koncové uživatele, kteří chtějí obsah a technologické pozadí je nezajímá.
IE může jistě za mnohé špatné, ale občas je mu připisováno více, než je ve skutečnosti pravda. Lidé mají tendence si svět zjednodušovat ala "za vše může IE" místo toho, aby se zamysleli, zda náhodou není chyba i jinde. Třeba i v již zmíněném W3C a stylu jeho fungování. Osobně nejsem z toho META tagu v IE 8.0 nadšený, ale momentálně mě nenapadá elegantnější řešení pro zajištění zpětné kompatibility.