Optimalizace GUI je by mela byt vzdy az na prvnim miste. Mozna iOS nema az tak siroke moznosti vyuziti jako Android, ale slape jak hodinky, vcetne GUI. A o to cilove skupine jde. To google rok co rok s vydanim nove verze androidu slibuje ze zlepsil GUI responsivity a porad je to oproti iOS v plenkach. Nekde sem cetl, ze za to muze architektura linux jadra, kde se proste vetsi resources pro graficky stack nedaji alokovat. Koneckoncu to uz i Windows95 byl na tom lepe, mozna si spominate, vsechno zmrzlo ale kurzor mysky jel dal :D
Heh takova navnadicka na flame pry architektura linuxoveho jadra :) S tim tu opatrne :) Myslim si ze Apple bude mit vzdy responzivnejsi GUI. Aby ne kdyz existuje jen par malo modelu s odlisnymi rozmery displeje. To se to pak optimalizuje pro tech par Apple rozliseni, muzou si dovolit vytunit GUI do posledniho pixelu. A ted si vem Android na kolikati ruznych masinkach a ruznych rozlisenich musi umet behat. Ta variabilita GUI pak jde na ukor neceho jineho..
Hlavně ta hromada ovladačů zbalstlená čínskými dodavateli během několika týdnů. Proto taky není možné bez dalšího jádro upgradovat.
To Apple nemá, ovladače může poladit, má to, co si nádobí i v operačním systému. K tomu celkem zástupy zájemců na jeho zařízeních pracovat.
Kdybych dostal něco napůl použitelného na volání, SMS, email a web, tak bych klidně bral třeba Debian na telefonu. Android prostě nikdy nebude tak flexibilní a čistý.
Není tak úplně pravda, Apple sice může, ale trvá mu to, například problémy s přehříváním během připojeni monitoru přes HDMI na MacOs Siera u některých modelů, ani půl roku po vydání to není fixed, přičemž El Capitan byl OK (mě to třeba poměrně blokuje upgrade), co se týče GUI, tak ergonomie práce s okny, přichycení atd je na Win 10 opravdu lepší.
Co jsem na Win snad nikdy nezažil bylo bezproblémové probuzení z režimu spánku, na Macu mám připojenou WIFI, VPN skoro dřív než otevřu Macbook a zadám heslo pro přihlášení. Všechno má svoje pro a proti, nejde říct že to nebo ono je v celku lepší pouze to má svoje cílové využití. Když budu dělat Javu pojedu na Macu, když C# tak na Win. Když budu řešit osobni mašinu zvolím Mac, když bdudu řešit corporát a AD, politiky Poženu to všechno na Windows...
https://www.reddit.com/r/androiddev/comments/5ak1ol/why_isnt_uianimations_performance_on_android/ ...
4 měsíce starý článek...
V tom odkazu, kde citujete datum, je napsáno slovíčko "never" to znamená že nikdy, takže ikdyby byl článek z roku 789, tak never znamená never....
Vývojáři FreeBSD a TrueOS s tím na laptopu nemají problém a veselé snapshotují bez výkonnostních problémů. Ano, ZFS umí být nenažrané, když chcete deduplikaci. Jinak to není nic, co by při dnešním HW u Apple nešlo vyřešit.
Při koupi Sunu Applem by jistě mohla vzniknout zajímavá firma. Měli by jistě kvalitní nabídku v oblasti serverů. Jinak open source by to ale moc nejspíš neprospělo. U Oracle aspoň víme, že radši doufat nemáme...
ZFS na FreeBSD používám a to navíc s dost malou pamětí(4GB). Faktem je, že ram prostě žere a to jsem se o žádnou deduplikaci nepokoušel. Rychlost ZFS dost záleží na ARC cache, která v mém případě je klidně 3GB. Takže si skutečně nedovedu představit masově nasazené ZFS na strojích s 4-8GB ram(4 bylo ještě nedávno u Apple minimum, teď už to je myslím na novém železe 8. U mého airu z roku 2013 jsem si třeba za 8 musel připlácet...).
Fakt nevím co by nákupem SUNu získal. Prodej serverů zařízl už před lety a evidentně se k tomu vracet nechtěj a kvůli ZFS celou firmu skutečně kupovat nemusíš.