Jak se od sebe liší jednotlivé typy kryptopeněženek? Proč není příliš vhodná online peněženka nebo jaké jsou výhody i nevýhody softwarových a hardwarových peněženek?
Právě na tyto otázky se zaměřuje nový díl podcastové řady Bitcoin a blondýna, který připravuje náš partnerský web Měšec.cz. Pravidlo, o kterém se v podcastu mluví, je totiž jednoduché – dokud nemáte bitcoin ve své vlastní peněžence, jako by nebyl váš. Důkazem, že pokud nemáte někde bitcoin nebo jinou kryptoměnu správně uložené, tak je nemáte v bezpečí, mohou být problémy různých kryptoburz v posledních letech.
„Oni (provozovatelé kryptoburz, pozn. red.) mají sice v evidenci, že jste si koupili nějaké bitcoiny a měli by vám je dát, ale nejsou vaše. Kdyby se burza nebo směnárna dostala do problémů, zkrachovala nebo majitelé utekli, tak bitcoiny nemáte,“ varuje v podcastu Tomáš Krause, provozovatel serveru Bitcoinvkapse.cz.
„Je přitom prakticky vyloučeno, aby se vám jednou ukradené bitcoiny vrátily. Nefunguje to jako u klasických bank, nemáte kam zavolat, aby vám někdo peníze vrátil. A i kdyby bylo kam zavolat, technicky je v podstatě nemožné je vrátit,“ dodává.
Poslechněte si čtvrtý díl podcastu Bitcoin a blondýna a vyhrajte tričko od firmy Trezor. Soutěžní otázku najdete dál v textu na Měšci.