Vlákno názorů k článku
Jaké jsou následky Private Browsing ve Firefoxu od Flegmoš - Myslím že hladají co nikdo nesliboval a ani...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 9. 2013 17:52

    Flegmoš (neregistrovaný)

    Myslím že hladají co nikdo nesliboval a ani to snad žádný uživatel neočekává.
    Já tedy u IE zcela jistě ne. Autoři "studií" by chtěli nejlépe vůbec žádné neukládání dat na disk a ještě wipeing RAM. Sliboval nějaký tvůrce browseru odolnost tohoto módu při forenzní analýze RAM nebo disku?

    Když už se v tom šťourají, tak mohli alespoň lidem říci jak se liší u jednotlivých browserů permanentnost v nastavení doplňků a jak snadno se dá z téhle "virtualizace" utéci (zajímavé například u zavirovaných webů). A co vše umožňují browsery převést do uživatelského nastavení pro další browsdání, v čem se od sebe navzájem liší.

    Věřte, že to nejsou až takové banality. Samotnému mi to u IE8 a IE9 zabralo docela dost času.

    Přinejmenším Microsoft není schopen předat tyhle informace v detailní podobě uživatelům. Některé popisy a nápovědy mohou člověka i zmást nebo špatně informovat, přestože jsou při zpětné analýze (po pochopení a ověření principů) docela přesně napsané a přinejmenším většině uživatelů by tato informace měla dostačovat.

  • 12. 9. 2013 18:02

    Flegmoš (neregistrovaný)

    Nedávno měl někdo problém, že přišel o poslední relaci navštívených webů v Chrome. Tak jsem popsal jak to funguje u IE, narhl postup pro obnovu (šlo o obnovu smazaných souborů) a doporučil ověřit zda to u Chrome nefunguje podobně.

    Myslíte že to lidi zvládají? Proč jim podsouvat nějaké umělé problémy s ne-bezpečně vymazanými daty po "bezpečném" browsdání.

    Mnohdy ani neví jak tento režim využít ku svému prospěchu, třeba pokud chtějí navštívit web který je známý šmírováním, sbíráním nejrůznějších údajů a jejich následným zneužíváním. Nevědí co všechno dokáže tento režim skrýt a znepřístupnit a po dokončení browsdání zahodit.

  • 12. 9. 2013 18:14

    j (neregistrovaný)

    Osobne bych privital rozsireni noscript addonu tim smerem, ze by slo vyberove zakazat pristup k nekterym objektum/meto­dam/funkcim/cas­tem API/...

    Jinak je to totiz ponekud pro kocku. Spousta webu bez js nefunguje vubec, a jakmile to clovek povoli, tak uz to muze pouzivat cokoli a delat jakykoli neplechy naprosto bez kontroly. Idealne samo aby to fungovalo tak, ze by to jako ze fungovalo, ale vracelo to nejaky random/predde­finovany hodnoty.