O tom, že proprietární technologie dokáží naprosto zablokovat technický vývoj, se už mnoho let přesvědčují v Jižní Korei. Už v roce 2007 (před šesti lety!) jsme o korejském problému přinesli dva články:
V zemi s nejvyšší průměrnou rychlostí připojení k internetu byste mohli očekávat také velmi rychlý nástup moderních technologií třeba v prohlížečích. Bohužel v Korei tomu tak není a celá země je dlouhodobě zaseknutá v zajetí Internet Exploreru.
Problém je tu stále stejný: proprietární šifrovací algoritmus, který se používá k internetetovým platbám, ke svému provozu vyžaduje ActiveX. Drtivá většina uživatelů tak musí stále používat kombinaci MS Windows a IE. Pokud se pokusíte použít jiný prohlížeč, vyskočí na vás hláška: Nákupy mohou být prováděny pouze v Internet Exploreru.
Zákon, který toto konkrétní šifrování vyžaduje, byl přitom přijat už před 14 lety a od té doby se podmínky v software i na internetu velmi výrazně změnily. Zastánci řešení z roku 1999 tvrdí, že uživatelé jsou díky němu v bezpečí. Odpůrci naopak říkají, že toto bezpečí je iluzí, protože monokultura s jednou verzí jednoho software a uživateli zvyklými klikat u ActiveX prvků automaticky na „Ano“ je velkým lákadlem pro internetové útočníky.