Názor k článku
JWST používá 68GB SSD, na zem posílá data rychlostí 28Mbit/s od Pavel Píša - Tak do Alky myslím, nic na škole dělané...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2022 0:49

    Pavel Píša

    Tak do Alky myslím, nic na škole dělané nebylo, byla to 683xx (asi 68302) s OS9, k vlakům se něco dělalo i na škole, sám jsem jim pomáhal s Windows buildem GCC pro MPC860 a to bylo bez OS.

    Nevím, z jaké oblasti chcete ty "story".

    Třeba náš absolvent Roman Bartosinski ve své firmě

    teď pracuje na FPU, vektorech, LLVM, QEMU... na NOEL-V (fault tollerant RISC-V) . Tak to by mohla být také ESA budoucnost. Letos jsme na RISC-V přešli i s výukou. Předtím rozšiřovali LEON-2. A ještě dříve se mnou pracoval na USB a pak na námi vyvinuté elektronice pro infúzní pumpy. Mimochodem firmware na hlavním procesoru také RTEMS.

    Další náš absolvent, můj kamarád pracuje v ESA na příštím GNSS systému a pár Zynqů s Linuxem i poslal do vesmíru na VZLUSAT-2 v rámci svého soukromého hraní si. Zynqy se právě postaraly o tahání těch zobrazených fotek z CMOS kamer. Dále navrhují systém pro velmi přesnou synchronizaci času přes družice. Něco viz loňská přednáška Atomové hodiny v každodenním životě.

    K CTU CAN FD IP core má náš absolvent domluvený svůj zahraniční kontrakt na fault-tollerant versi pro space. Po oficiální podpoře CTU open.source core v QEMU teď s 5.19 jádrem vyjde podpora i v mainline Linuxu.

    Tak snad vás to také potěší a je to to, na co jste se ptal. Jinak mohu dalšími projekty pokračovat...