Většina lidí opravdu není ochotná platit za něco, co může dostat zadarmo, ale KDE by pomohla i ta menšina, která doteď:
1. nevěděla, že vůbec může přispět a jak,
2. bylo to pro ni složité (on je rozdíl, když je to někde na jedno kliknutí, a ne, když se musí člověk někde registrovat, vyplňovat platební údaje atd.),
3. nevěděla proč přispívat a na co ty peníze půjdou.
S tím vším se dá pracovat a příjmy z příspěvků podstatně zvýšit. Thunderbird, který s tímto pracuje a dostává od uživatelů 6 milionů dolarů ročně, budiž dobrým příkladem. Jestli má KDE třeba 5 milionů uživatelů, tak i 1 %, které přispěje 10 dolarů ročně, znamená 500 tisíc dolarů, které jsou pro takový projekt podstatným příjmem.
"Znam par lidi"
To jiste, ja zase znam desitky lidi kteri se na ruznych vecech zcela zdarma podileji. Taky by si meli pridat vyskakovaci okno ... vyskakovalo by pak na tebe z uplne vseho, pustil bys rm a vyskocilo by na tebe jestli nechces autorum prispet ...
Presne takhle to totiz dopadne.
Mimochodem, ti lide to delaji mimo jine presne proto, aby na ne nikde nic nevyskakovalo, takze doufam, ze pak budou chcit treba vyvojari gcc aby jim soudruzi od kde posilali podil.
Mimochodem, ti lide to delaji mimo jine presne proto, aby na ne nikde nic nevyskakovalo, takze doufam, ze pak budou chcit treba vyvojari gcc aby jim soudruzi od kde posilali podil.
Nejsem proti. Ať KDE vybuduje platformu, kam můžu posílat jeden příspěvek měsíčně a pak si ho tam procentuálně rozdělím mezi desítky projektů, které chci podporovat.
" muze opravdu lidi od pouzivani KDE odradit." - Premyslim proc ignorujes nasledujici vetu ze zpravicky:
"Jak ukázal výsledek příspěvkové kampaně Thunderbirdu a Wikipedie, nevedla žádost o příspěvek k negativní reakci uživatelů, naopak se vybralo značné množství financí."
Mame tady predchozi zkusenost, tak bych chtel vedet proc si myslis ze tentokrat budou vysledky jine?
Mame tady predchozi zkusenost, tak bych chtel vedet proc si myslis ze tentokrat budou vysledky jine?
Jeden potenciální problém tu vidím. Když mi takovou žádost zobrazí jeden projekt jednou za rok, tak mne to nijak neobtěžuje. Pokud se tahle praxe ale rozšíří (právě na základě logiky "tamhle to fungovalo, uděláme to taky"), mohlo by takových projektů za čas být klidně padesát - a pro uživatele to pak nebude jedno oznámení za rok ale (v průměru) jedno za týden. S tím, že to těžko bude koordinované, takže se pak občas sejdou třeba tři v jednom dnu. A to už by asi pro většinu uživatelů otravné bylo.
Mimochodem, zrovna Wikipedií bych moc neargumentoval, tam bych určitě neřekl, že to neobtěžuje, spíš že to už přehnali.
Pokud by se to začalo objevovat hromadně, pak by stálo za to udělat (řekněme třeba v rámci desktopu) na to udělat nějaký agregátor, takže by to uživatele otravovalo jen jednou, mohl by si vybrat, na co chce přispět a případně kolik pro každý projekt, nebo jestli to nějak rovnoměrně rozdělit. Najednou.