Hehe! To mě pobavilo!
No, fuška to musela být pořádná, protože OpenBSD nemá systemd ani udevd, takže to nebude legrace, můj obdiv tomu šílenci. Pravda zároveň je, že OpenBSD na desktopu má tak jako tak limitace, a že všichni, koho znám, že používají X na OpenBSD jedou na naprosto minimalistických WM o náročnosti přibližně fluxboxu, takže tenhle setup, hodit si na geekovský OS takové velkolepé pracovní prostředí je unikátní. Počet jeho uživatelů ve světovém měřítku bych počítal na jednotky.
Každopádně ale díky za zajímavý článek!
tak KDE jsem opustil někdy u větve 4.x, od té doby jedu spokojeně s Xfce napříč OS. OpenBSD mám s Xfce na laptopu i HTPC, rychlost načítání aplikací je určitě slabší proti Linuxu nebo FreeBSD, ale na druhou stranu, třeba na tom HTPC mi daleko více vyhovuje řízení spotřeby (nemám pasvině chlazený procesor a málokdy je slyšet, že by běžel).
A hlavně, OpenBSD za poslední cca tři releasy udělalo obrovský pokrok.
KDE Plasma bych na něm určitě nezkoušel, ale výkon OpenBSD by nebyl ten hlavní důvod.
Dalo mu to určitě hodně práce, ale ten pocit, když se mu to podařilo... :-) Sám jsem se teď babral s aktualizací GNOME na FreeBSD, které tam je dlouhou dobu ve verzi 42 a nakonec se podařilo, že mám funkční 44.8 (ještě jsem zatím nikam nereportoval příslušné úpravy v portech). Nejdřív jsem zprovoznil 43, pak mix 44.0-3, potom 44.7 a den na to vyšla 44.8, naštěstí už nebylo potřeba dalších větších úprav. Samozřejmě mi to pak nedalo a chtěl jsem i aktuální 45, ale kompilace Mutteru končí v necelé polovině a zatím se mi to už nechtělo řešit...