citace: „…Díky špatným rozhodnutím ale nakonec Palm OS skončil…“
Asi mi něco uniklo – o jaká „špatná rozhodnutí“ šlo? PalmOS byl ušit na míru specifickéhu hardware a díky tomu obsahoval řadu omezení a specifických řešení (dnes už zbytečných a jen komplikujích), takže skončit musel tak jako tak.
Fakt? To jako nepůjde použít ani starší verzi KPilota? To se mi jaksi nepozdává.
Tedy, ne že bych někdy KPilot použil, není to přece jediný použitelný nástroj na un*xech, takže bych v tom stejně žádný tragický problém neviděl.
I když přiznávám, že mě dost překvapila ta rychlost, vždyť Palmy z WebOS nejsou ještě ani rok staré.
To by mě zajímalo jaké ty aplikace a hry jsou. Zrovna před nedávnem jsem si starý palm pořídil (za hříšných 300 Kč), ;) přepadlo mě takové náhlé vnuknutí, že by se na tom dalo docela dobře číst (a je to tak). Ovšem ať dělám, co dělám, nevím k čemu jinému se tohle prehistorické zařízení dá použít (a symbian či win i to čtení zvládají výrazně lépe).
Nevíš o čem hovoříš.
Aktuálně jsem nucen(bohužel, po 5+ na Treo650 a po obecně 10+ letech na Palmu obecně) přejít na něco jiného. Né že by Treo nevyhovovalo, ale loňské letní utopení v ledovcovém jezeře a následné používání bez vysušení mu neprospělo, a také oboje baterky už jsou uplně dead.
Na platformách jako je winmob, iphone,… chybí celé kategorie aplikací.
O jednotlivých apps ani nemá smysl se zmiňovat, rozdíly v kvalitě, ergonomii, rychlosti používání, celkovém komfortu a z toho plynoucí produktivitě jsou drtivé.
Jistou šanci má možná časem N900-Maemo, ale bude trvat roky než se apps vyrovnají produktivnosti palm aplikacím.
O tom, že na wince-iphone(situaci na symbianu až tolik neznám) platformách je nepěknou nutností platit za každou drobnost(leštěný prd) která má být(a pro palm obvykle taky je) k dispozici zadara(a obvykle v lepší kvalitě), nebo přinejhorším v ceně hw, takže člověk může utratit ušetřené prostředky za odborné aplikace, ani nemluvě.
Na čo ho používam ja:
1. Ma-Tirelire 2 – prehľad o financiách
2. Secure It – heslá a kadečo iné, čo chcem chrániť šifrovaním
3. TiBR – čítanie elektronických kníh
4. Zdocj, CardTXT – písanie dlhších textových poznámok
5. Kalendár / Úlohy / Poznámky (built-in)
6. Grafické náčrtky („Note Pad“, built-in)
7. Documents To Go – práca s MS DOC a XLS súbormi
8. Plucker – iná čítačka
9. pssh – SSH klient (pre prípad núdze)
10. snapCalc5 – „rezidentná“ kalkulačka
11. Hry: SameGame, Target, …
Žiaľ končí mi batéria, rozhliadam sa po inom zariadení, ale nič také šikovné ako boli zariadenia s PalmOS momentálne nie je :-(
(batéria je pevne zabudovaná)