Zajímalo by mě, jak může fungovat Bluetooth během provozu mikrovlnné trouby, když Bluetooth zařízení nemá žádný zdroj mikrovln srovnatelný s magnetronem. (Přesněji, výkon Bluetooth zařízení je cca o 5 desítkových řádů nižší než výkon magnetronu.)
To je podobně nesmyslné tvrzení, pro ilustraci.
Jak to tedy je? Inu, odpověď je výkon přepočtený na šířku pásma. Širokopásmové zařízení (například zdroj viditelného světla) má sice v celkovém součtu vysoký výkon, ale ten je rozprostřený přes rozsáhlé frekvenční spektrum a v části spektra pro LiFi je zastoupený pramálo. Naopak LiFi vyzařuje celým svým výkonem na extrémně malém (v porovnání s osvětlením) kousku spektra. Náležitě selektivní přijímač pak zase přijímá (jen) ve svém úzkém spektru.
nasiel by sa nejaky link na podporu vasho tvrdenia? lebo wiki vravi, ze asi ee : https://en.wikipedia.org/wiki/Li-Fi
Konkretne 1. odstavec v "Disadvantages".
"Pro ilustraci" je to dost zvlastny priklad.
Aj Bluetooth ma vlastny cip a vlastny vysielac. Nechapem to prirovnanie k mikrovlnke ako odpoved na danu otazku.
V zasade sa da povedat, ze pocitac bude potrebovat, ktore cez LiFi bude vediet komunikovat. Podobne ako Wifi karta / usb.
V buducnosti by to mohli integrovat napr. do podsvietenia klavesnice.
Uff, nějak si na rootu nemůžu zvyknout, že i tady se diskutuje bez ochoty odkliknout a přečíst alespoň první 3 odstavce odkazovaného zdroje... Není potřeba spekulovat, v odkazovaném materiálu se explicitně píše (ve 3. odstavci na stránce):
This amendment specifies PHYs that provide bidirectional operations in 800 nm to 1000 nm band