Třeba to, že zásadně zakážeš aktulizace a Mint si svévolně aktulizuje grub, kdy odkazuje na nějaký firware, který nebyl stažen, protože máš vypnuté aktulizace... Tudíž pak nenabootuješ.... Out of memory na deskách MSI se spojením Vega11 chyba přes půl roku neopravená, ale ty nenabootuješ, jen pokud načteš starší sestavení grubu.. (ano na Ubuntu byla též, ale ta byla do 2 týdnů opravena, jen chyba byla v tom, že člověk musel vytvořil nový grub)... Aktulizaci nedokázali ani odstranit dokud se to nevyřeší, takže i ten co to dělá ručně jednou za měsíc se do toho mohl dostat taky..
A ono toho je víc... To co křičelo jak vadí u konkurence, splynulo v tichou vodu, která je stejná jako u konkurence....
Takže ano, navoněná bída...
Furt s Mintem řeším nějaké problémy jako nefunkční power management - počítač se po zavření úspí i přes nastavení "Nedělat nic", po probuzení ovládání hlasitosti ovládá jiné zařízení, než které přehrává zvuk, a přihlašovací obrazovka se zobrazuje na interním monitoru (nebo nevím kde) zavřeného laptopu.
Všude postupně přecházím přímo na Ubuntu, které ač není skvělé, tak většinou prostě funguje.
sice pouzivam Xubuntu, ale asi je vhodne se zeptat, pokud "pomlouvas" Mint, prechazis na *buntu se stejnym DE jako v Minut si mel problem? protoze je dost mozna ze misto prechodu na Ubuntu + DE XY, kdybys presal na Mint + DE XY tak problemy treba take nebudou ;-)
btw: reaguju protoze toto vidavam casto, nekdo nadava na distro A a ze distro B mu problem vyresilo, ale uz nepise ze zmenou distra zmenil i desktopove prostredi
Už jsem vyzkoušel všechny 3 varianty Mintu a všechny kulhaly na jenu nohu, někdy na pravou, někdy na levou. Ano, spousta věcí se dá ručně opravit hodinami nad diskusními fóry a terminálem, aby mi to nějaký update zase střelil do nohy.
Se spoustou problémů se člověk třeba v desktopovém PC nesetká, ale na laptopu s dokovací stanicí se to při každém zapojení/odpojení/uspání nějak rozsype.
Na diskusních fórech člověk vidí uživatele s těmi samými probémy a radou je "tady si tohle zkus změnit v konfiguráku", aniž by se "opravil" nástroj, který ten konfigurák generuje. Všichni o problému ví, ale nikdo ho neopraví.
A já jsem v linuxu jen běžný uživatel, kdy potřebuji aby byl systém po instalaci co nejvíce funkční, né ho hned začít opravovat. V tomto se mi nejlépe osvědčilo Ubuntu.