ZDNet píše o úspěchu Linuxu na superpočítačích. Dnes to považujeme za poměrně běžnou věc, ale nebylo tomu tak vždy. Když se v roce 1993 začal vydávat TOP500 žebříček nejvýkonnějších superpočítačů, linuxové distribuce Slackware a Debian teprve vznikaly. Výkonným počítačům tehdy kraloval Unix.
Poprvé se Linux na žebříčku objevil až v roce 1998 a během následujících deseti let se mu podařilo obsadit více než 90 % pozic a trvale okupuje první desítku. V současné době je Linux nasazen na 476 počítačích z 500, což dělá 95,2 % nejvýkonnějších supoerpočítačů. Během deseti let tedy došlo ke kompletnímu obratu od Unixu k Linuxu.
Podle Linux Foundation za úspěchem Linuxu stojí dva faktory: Každý superpočítač je unikátní zařízení a bylo by velmi neefektivní psát pro každý z nich vlastní operační systém. S otevřenou platformou je vývoj výrazně jednodušší, protože stačí upravit už hotovou věc. Zároveň ale důležitou roli hraje cena za licence, protože u Linuxu je jedno, zda provozujete dvacet serverů nebo dvacet milionů.