Stránky přeplácane JavaScriptem a Flashem mají o dost víc problémů s použitelností - nefunguje dopředu/dozadu/reload, URL konkrétní stránky nejde poslat jako odkaz a nejde z něj udělat záložka, nefungují std. klávesové zkratky, pluginy a clipboard (Flash) atd., takže nepoužitelnost z příkazové řádky bych už asi neřešil a takovému webu se radši vyhnul, i když zrovna nepotřebuju skriptovat.
Skripta citujete pěkně, ale realita je někde trochu jinde ;-) Platí víceméně beze zbytku pouze u informačních prezentací čistě ve flashi (ano, jsou takové). U většiny webů co používá flash / JS platí něco z toho a to často proto, že to třeba v daném kontextu nedává smysl. A například v takovém javasacriptem pžřespaném GMailu tlačítka dopředu / zpět fungují zcela bez problémů.
Ale nie, ine myslim.
Skratka prikazovy riadok, je riadok do ktoreho sa zadavaju prikazy a riadok Preto sa to tak aj vola.
Kdezto ten terminal je zariadenie, co dokaze zobrazovat cele textove obrazovky (respektive pouzivatelske rozhranie). Dostavaju dodatocne informacie o tom, ako maju zobrazovat text a vedia ich interpretovat.
Ano existuju "dumb" terminaly, krore zobrazuju iba prikazovy riadok a pisu vystupy zasa len ako prikazovy riadok, ale tam clovek lynx ani links (od Blek.-a) nepusti :D A ak pusti, tak si s nimi moc teda nepobrowsi.
a co w3m?
teda, ne že bych chtěl něco propagovat, ale tuhle jsem upgradoval Ubuntu na notebooku u máti, a nechtě v průběhu stahování zahlcovat nepříliš rychlou linku Firefoxem, procházel jsem web z příkazové řádky.. dřív býval v Debian-based distribucích defaultní lynx, s tím jsem se celkem naučit pracovat, nyní je to z nějakého důvodu w3m, které se ovládá úplně jinak a nejede v něm gmail.. vzhledem k rozšířenosti Ubuntu by spíš bodl návod na w3m.
p.s. titulek komentáře musí být dlouhý aspoň 4 znaky, to co je za prasárnu?