Luc Lenôtre vytvořil unixový operační systém Maestro, který má být podle jeho slov lehký a dostatečně kompatibilní s Linuxem, aby byl použitelný v každodenním životě. Vývoj začal v roce 2018 jako školní projekt a původně byl kód napsán v jazyce C. Jakmile se celý projekt rozrostl a bylo obtížné jej udržovat, autor se rozhodl vše přepsat do jazyka Rust.
Autor uvádí, že je pro něj zásadní bezpečnost jazyka Rust, která řeší některé obtíže programování jádra. Použití typovacího systému jazyka Rust umožňuje přesunout část odpovědnosti za bezpečnost paměti z programátora na kompilátor.
Maestro je v současné době monolitické jádro, které prozatím podporuje pouze architekturu x86 ve 32 bitech. Více či méně je implementováno 135 ze 437 systémových volání Linuxu (zhruba 31 %). Projekt má 48 800 řádků kódu v 615 souborech a vše najdete na GitHubu.
Operační systém má vlastní init systém, sadu systémových utilit a správce balíčků. Podařilo se na něm rozběhnout standardní céčkovou knihovnu musl, shell Bash, některé programy z balíku GNU coreutils a také upravenou verzi nástroje Neofetch zobrazujícího informace o systému a hardware.