Původně se hovořilo o 50 milionech, později o 87 milionech a nyní Mark Zuckerberg připustil, že mohou být ohrožena data všech 2,2 miliard uživatelů sociální sítě Facebook. V průběhu několika let se totiž objevily firmy, které na sociální síti ve velkém těžily uživatelská data. Umožnila to funkce, která dovoluje vyhledat uživatele podle telefonního čísla nebo e-mailové adresy. Firma už tuto funkci ze svého vyhledávače odstranila.
Technický šéf Facebooku Mike Schroepfer tvrdí, že se jednalo o velmi sofistikovaný proces, při kterém mohla být takto získána data ze všech účtů. Mark Zuckerberg tuto informaci také potvrdil a řekl, že se za tyto přešlapy cítí být osobně zodpovědný. Stále je ale tou nejlepší osobou pro vedení celé firmy.
Problém rozebírá server Lupa.cz, který upozorňuje na to, že takto mohou být sbíraná jen data z veřejných částí profilů. I v nich ale najdeme spoustu zajímavých informací: jméno, pohlaví, věkovou kategorii, zemi, používaný jazyk, uživatelské jméno a ID uživatele (číslo účtu), profilovou fotku, titulní fotku a sítě (například školu nebo pracoviště). Nic z toho není žádnou novinkou a Facebook tuto praxi nijak neskrýval. Zároveň ale ve výchozím nastavení preferuje to, aby uživatelé své údaje veřejně otevírali. A uživatelé samozřejmě většinou nečtou podmínky a nastavením svého soukromí se aktivně nezabývají,
píše David Slížek na Lupě.