Jestli myslis tento teams-for-linux z GitHubu: https://github.com/IsmaelMartinez/teams-for-linux
... tak ten je nekdy pekne naladovy. Ted zrovna mi jde, ale predtim byly 2 verze, kde se mi ani neprihlasil do Teamsu. A to ani pri smazani `~/.config/teams-for-linux` (ktere pomaha ve vetsine pripadu).
Ta stávající verze má proti browseru tu výhodu, že je možné ji zavřít a mít jenom ikonu v tray, která se zvýrazní, když přijde nová zpráva. Jinak je to totéž.
PS: je tu ještě ta výhoda, že když používám snapovou verzi, běží mi izolovaně v kontejneru. U korporátního software od Microsoftu je to evidentně velké plus.
Ta izolace je s X11 spíše iluzí: https://itsfoss.com/snap-package-securrity-issue/
I s Waylandem hádám, že aplikace bude mít přístup například do clipboardu.
Ale ano, izolace dovede některým útokům zabránit – třeba prostý path traversal může být poněkud omezený a nebude stačit k vyskočení ze sandboxu. Pokud ale autorovi aplikace přímo nevěříte, moc to nepomůže…
Samozřejmě že to není žádný všelék. Taková aplikace může pochopitelně číst a zapisovat do clipboardu, má přístup do home, už z podstaty věci smí používat mikrofon a kameru atd. Ale jsou věci, kam se prostě nedostane (kromě nějakého 0 day v implementaci jmenných prostorů a apparmoru...), např. do .gnupg nebo .ssh. U aplikací, které jsou potenciálně nebezpečné buď samy o sobě, nebo se jimi může šířit malware, je to přece jenom značná výhoda.
to nastáva otázka: Prečo sa vôbec snažili to zabaliť ??
Keď by v podstate stačilo vytvoriť desktop súbor s niečim ako
chromium --appmode --profile microsoft https://microsoft-dictator/fake-team/