Já tedy nevím, ale vyloženě "komerční opensource" je poměrně vzácný jev. Co ale vnímám jako nejčastější situaci je, že firma dodá opensource programy a fakturovaná částka se týká spíš služeb okolo.
Záleží na výkladu a pravním záměru. Takže komerční využití může být i to, že se ten sw vyskytne na CD které se bude prodávat. Pak se delají různé kličky jako prodej tišteného manuálu + CD se SW zdarma atd.
Mimochodem pod touto licencí je publikováno mnoho SW běžně používaného i na Linuxu. Akorát někdy licence umožnují publikaci na takovém komeřním CD za předpokladu, že nejde o primární prodej dotyčného SW. Tedy pokud je to zahrnuto do nějakého komplexu - není problém, ale pokud by šlo jen o dotyčný produkt tak už problém je.
Dalsi problem je to, ze free licence komerecni vyuziti nezakazuje, takze jsou vsechny FOSS implementace potencialne komerecni - kdokoliv to muze vzit a prodavat. Prava potom bude platit kdo? Ten prodejce nebo ten, kdo prodej umoznil (majitel prav, u Linuxu casto programator)? Nejsem pravnik, takze v tom asi vidim zbytecne problemy, ale i nad tim by se mel nekdo zamyslet.